reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Akcja SMOG powraca. Kolejne kontrole w marcu

Akcja SMOG powraca. Kolejne kontrole w marcu

Akcja SMOG ma za zadanie wyłapywać na drogach te pojazdy, które nadmiernie zatruwają środowisko spalinami. Kolejne kontrole odbywały się 7 marca 2019 roku.

Dbanie o emisję szkodliwych związków do atmosfery to jedno z ważniejszych zadań, które należy wykonać na drodze do poprawy jakości powietrza. O ile w przypadku samochodów nowych konieczne są restrykcyjne regulacje prawne, o tyle w przypadku pojazdów używanych sytuacja staje się nieco trudniejsza. Auta można tak naprawdę eliminować z ruchu głównie na mocy przeglądów okresowych. Te okazują się jednak badaniem niewystarczająco przesiewowym.

Dlatego do dbania o spełnianie wymogów emisyjnych przez samochody postanowiła się włączyć Policja. Akcja SMOG po raz pierwszy wystartowała na drogach w roku 2018. W roku 2019 będzie jednak kontynuowana. Dzień badania przesiewowego pojazdów był już zorganizowany w styczniu. Policjanci sprawdzający stan aut pojawili się na drogach po raz kolejny 7 marca i już odebrane zostały pierwsze dowody rejestracyjne.

Akcja SMOG 2018: 5,6 tys. zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Akcja SMOG wystartowała w roku 2018. W jej ramach w całej Polsce organizowane były kontrole przesiewowe. Policjanci zatrzymywali wybrane pojazdy, a następnie badali ich stan techniczny i emisję szkodliwych związków do atmosfery. Wyniki nie prezentowały się optymistycznie. Kontrolę przeszło 259 tysięcy pojazdów. Dla prawie 5,6 tysiąca z nich zakończyły się one odebraniem dowodu rejestracyjnego. W ponad połowie z nich powodem do zatrzymania dokumentu stało się przekroczenie wymogów emisyjnych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

mandat policja kontrola lusterko pojazdy fot. Mateusz Szymański
mandat policja kontrola lusterko pojazdy fot. Mateusz Szymański

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama