reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Wysokość mandatu zależy od indywidualnej oceny policjanta

Wysokość mandatu zależy od indywidualnej oceny policjanta


Błąd pracowników kancelarii premiera Donalda Tuska i Centrum Legislacyjnego Rządu spowodował, że taryfikator mandatów nie funkcjonuje. W wyniku niedopatrzenia policjant może wystawić nam mandat w dowolnej wysokości.

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń wprowadziła nowy artykuł (92a), który mówi o karze za „przekroczenie dozwolonej prędkości”.
Nowelizacja ta wymusiła wprowadzenie zmian w dwóch rozporządzeniach, ponieważ odwoływały się one do artykułów z kodeksu wykroczeń, które już nie istniały. Za pierwsze z nich odpowiada minister spraw wewnętrznych i administracji, dotyczy on przyznawania punktów karnych. Drugie rozporządzenie, dotyczące taryfikatora, podpisuje premier. 

Na kilka dni przed wejściem w życie nowelizacji kodeksu wykroczeń prawnicy resortu spraw wewnętrznych i administracji zauważyli, że konieczna jest nowelizacja kolejnych dwóch rozporządzeń. 

Zobacz również: Równy stopień recyklingu dla wszystkich pojazdów

Rozporządzenie dotyczące punktów karnych zostało znowelizowane na czas, a kancelaria premiera Tuska nie zdążła przygotować rozporządzenia traktującego o taryfikatorze przekroczeń prędkości. 

W efekcie to policjant zadecyduje, ile będzie nas kosztowało przekroczenie prędkości. 

– Funkcjonariusze pionu ruchu drogowego są profesjonalistami i wiedzą, jak właściwie ocenić każdą sytuację – zapewnia Krzysztof Hajdas, pracownik zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Zobacz również: „Krokodyle” będą kontrolować wszystkich

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama