reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Wysokość mandatu zależy od indywidualnej oceny policjanta

Wysokość mandatu zależy od indywidualnej oceny policjanta


Błąd pracowników kancelarii premiera Donalda Tuska i Centrum Legislacyjnego Rządu spowodował, że taryfikator mandatów nie funkcjonuje. W wyniku niedopatrzenia policjant może wystawić nam mandat w dowolnej wysokości.

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń wprowadziła nowy artykuł (92a), który mówi o karze za „przekroczenie dozwolonej prędkości”.
Nowelizacja ta wymusiła wprowadzenie zmian w dwóch rozporządzeniach, ponieważ odwoływały się one do artykułów z kodeksu wykroczeń, które już nie istniały. Za pierwsze z nich odpowiada minister spraw wewnętrznych i administracji, dotyczy on przyznawania punktów karnych. Drugie rozporządzenie, dotyczące taryfikatora, podpisuje premier. 

Na kilka dni przed wejściem w życie nowelizacji kodeksu wykroczeń prawnicy resortu spraw wewnętrznych i administracji zauważyli, że konieczna jest nowelizacja kolejnych dwóch rozporządzeń. 

Zobacz również: Równy stopień recyklingu dla wszystkich pojazdów

Rozporządzenie dotyczące punktów karnych zostało znowelizowane na czas, a kancelaria premiera Tuska nie zdążła przygotować rozporządzenia traktującego o taryfikatorze przekroczeń prędkości. 

W efekcie to policjant zadecyduje, ile będzie nas kosztowało przekroczenie prędkości. 

– Funkcjonariusze pionu ruchu drogowego są profesjonalistami i wiedzą, jak właściwie ocenić każdą sytuację – zapewnia Krzysztof Hajdas, pracownik zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Zobacz również: „Krokodyle” będą kontrolować wszystkich

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama