reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > „Krokodyle” będą kontrolować wszystkich

„Krokodyle” będą kontrolować wszystkich


Od 31 grudnia 2010 roku Inspekcja Transportu Drogowego ma nowe uprawnienia. Inspektorzy będą mogli zatrzymywać do kontroli samochody osobowe i motocykle.

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zapewniają, że nie będą oni urządzać polowania na kierowców. Będą zatrzymywać jedynie tych, którzy rażąco naruszą przepisy ruchu drogowego.

Zatrzymanie kierowcy samochodu osobowego lub motocykla nastąpi gdy inspektorzy zauważą, że kierujący pojazdem osobowym lub motocyklem znacznie przekracza dozwoloną prędkość albo zajdzie podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, powiedział też, że inspektorzy będą karać m.in. kierowców, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle i tych, którzy omijają pojazd, który się zatrzymał aby przepuścić pieszych na przejściu.

Zobacz również: „Top Safety Pick 2011” dla sześciu modeli Volkswagena

Inspekcja drogowa otrzymała te uprawnienia na mocy ostatniej nowelizacji prawa o ruchu drogowym z października 2010 roku. Inspektorzy będą mogli wylegitymować kierowcę i sprawdzić alkomatem, czy jest trzeźwy.

Do tej pory Inspekcja Transportu Drogowego nie kontrolowała samochodów osobowych z wyjątkiem taksówek i tzw. przewozu osób. Głównym zadaniem ITD jest kontrolowanie, czy przewoźnicy realizujący przewóz osób i rzeczy wykonują go zgodnie z przepisami.

Zobacz również: Ubezpieczyciele zweryfikują prawo do zniżek OC

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama