reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Od 2011 roku samochód zarejestrujemy online

Od 2011 roku samochód zarejestrujemy online

Od 1 stycznia 2011 roku za pośrednictwem internetu będzie można złożyć wniosek o rejestrację pojazdu. Dokumenty trzeba będzie załączyć w formie cyfrowej.

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz.U. z 2009 r., nr 74, poz. 634) pozwoli zarejestrować swój samochód lub motocykl przez internet. Od początku stycznia 2011 roku zacznie obowiązywać przepis tego rozporządzenia, który określa zasady składania wniosku o rejestrację przez internet. 

Do złożenia wniosku o rejestrację online konieczne będzie podanie takich danych jak imię, nazwisko lub nazwę właściciela pojazdu, oraz adres jego zamieszkania. Następnie należy załączyć podpis elektroniczny, zeskanować dokumenty takie jak aktualny dowód rejestracyjny, umowy lub fakturę. Ponadto należy dołączyć potwierdzenie wykonania przelewy wymaganych opłat. 

Można także przesłać zeskanowany dowód wykonania wymaganych opłat. Rozporządzenie daje również możliwość dołączenia do wniosku cyfrowych zdjęć aktualnych tablic rejestracyjnych.

Zobacz również: Lexus CT 200h pojawi się w marcu

Zgodnie z rozporządzeniem na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej starostw powiatowych ma być utworzona skrzynka, na którą mają być wysyłane wnioski. Na stronach internetowych starostw muszą znaleźć się wzory wniosków o rejestrację do wypełnienia i opis procedury składania tych wniosków drogą elektroniczną. Konieczne są także informacje dotyczące wymaganych dokumentów do rejestracji. Na stronach tych osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania informacji o formatach i jakości w jakiej powinny być zeskanowane dokumenty i wykonane zdjęcia.

Zobacz również: Facelifting Mercedesa Klasy C

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama