reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Nowości > Ekran telefonu na tablicy zegarów motocykla! Continental ma pomysł

Ekran telefonu na tablicy zegarów motocykla! Continental ma pomysł

Continental tym razem postanowił zastanowić się nad wygodą i bezpieczeństwem jazdy na jednośladzie. Skutek? Stworzył system, który oferuje paletę ciekawych aplikacji i rzutuje je na ekran koło zegarów w motocyklu.

Pomysł Continentala jest dość prosty w swojej formule. Zakłada bowiem, że dane pochodzące np. z nawigacji satelitarnej zamontowanej w telefonie czy innych aplikacji będą wyświetlane na tablicy zegarów motocykla. W jaki sposób? Wszystko za sprawą komunikacji bezprzewodowej i korzystania z Continental.cloud. Dzięki temu kierujący będzie mógł cały czas trzymać smartfona w kieszeni. Poza tym nie będzie narażony m.in. na konieczność wytężania wzroku w sytuacji, w której ekran telefonu zaciemni się pod wpływem działania promieni słonecznych.

Continental ma pomysł na usługę kompleksową

Idea stworzona przez niemiecką markę brzmi o tyle ciekawie, że może być dostarczana do fabryk produkujących motocykle kompleksowo. W końcu Continental produkuje panel instrumentów dla motocykli, z wyświetlaczem TFT o przekątnej od 4,3 do 7 cali MultiViu Sports Plus. Poza tym pracownicy firmy są też w stanie skonfigurować aplikację, zintegrować wybrane przez producenta serwisy (np. Google Maps, YouTube) oraz udostępnić te usługi w chmurze tak, aby kierowcy mogli z nich korzystać.

Continental Connected Services z eHorizon

Nasza koncepcja połączonych usług dla motocykli jest opracowana na potrzeby klienta końcowego i może być wdrożona szybko oraz bez dużych nakładów finansowych. Daje ona producentom motocykli możliwość ich wyposażenia w atrakcyjne pakiety usług, za pomocą prostych narzędzi - powiedział René Körner, ekspert odpowiedzialny za systemy połączonych usług dla motocykli w segmencie Inteligentnych Systemów Transportowych.

Continental eHorizon - ostrzega przed zagrożeniami!

Jedną z aplikacji dostępnych w chmurze Continentala będzie eHorizon. Czemu może być ona przydatna kierowcom? Bo pozwala patrzeć naprzód i ostrzega przed ewentualnymi zagrożeniami. A wszystko za sprawą tego, że analizuje stan nawierzchni oraz charakterystykę i geometrię drogi. To jednak nie koniec, bo korzysta też z informacji uzyskiwanych przez czujniki elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy czy kamer. Dzięki temu ocenia rodzaj nawierzchni (sucho, mokro, śnieg, lód) i potencjalną przyczepność oraz prognozuje warunki drogowe, które niedługo napotka kierowca.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arena Advisory

Doradzamy klientom we wszystkich obszarach podatkowych i prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama