| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Nowości > Reflektory IQ.LIGHT - diodowe światła w nowym Passacie

Reflektory IQ.LIGHT - diodowe światła w nowym Passacie

Nowy Volkswagen Passat zaraz po modelu Touareg przynosi do gamy niemieckiej marki ciekawą innowację - mowa o reflektorach matrycowych typu IQ.LIGHT.

Volkswagen Passat dawał już możliwość konfiguracji ze światłami LED-owymi. Technologia matrycowa przenosi jednak systemy oświetlenia na nowy poziom. Bo IQ.LIGHT pozwala na oddzielne aktywowanie każdej z diod wchodzących w skład reflektora i interaktywne sterowanie strumieniem światła. Co to oznacza w praktyce? Daje możliwość jazdy na światłach "długich" bez jednoczesnego oślepiania innych użytkowników drogi. A wszystko za sprawą tego, że reflektor jest w stanie wyciąć ten fragment snopa, który znajduje się w polu widzenia kierowcy auta jadącego z naprzeciwka czy pieszego.

Reflektory IQ.LIGHT tworzą 44 diody!

System projekcyjny składa się z 44 diod. 7 z nich odpowiada za podstawowe oświetlenie, 5 wytwarza dodatkowe światło, a 32 tworzą moduł zewnętrzny zwany też pikselowym, w którym każdy z punktów może działać oddzielnie. Do tego system IQ.LIGHT wykorzystuje zaawansowane sterowanie. Komputer odbiera takie dane jak obraz z kamery umieszczonej z przodu samochodu, cyfrowe mapy systemu nawigacyjnego, sygnały GPS, informacje o kącie odchylenia kierownicy oraz dane o aktualnej prędkości jazdy. Na ich podstawie dobiera sposób pracy reflektora.

Na razie reflektory IQ.LIGHT stanowią dość kosztowny dodatek do Nowego Volkswagena Passata. Kierowca decydujący się na model Business, dopłaci za rozwiązanie 10 490 złotych. W przypadku pakietu Elegance cena jest nieco niższa i sięga 9630 złotych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »