| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Motorsport > Honda powoli wraca do F1

Honda powoli wraca do F1

Honda z werwą rozpoczęła przygotowania do powrotu na tory F1. Od czerwca 2014 r. inżynierowie japońskiej firmy mają rozpocząć pracę w europejskim oddziale firmy ds. wyścigów, który będzie miał swoją siedzibę w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii.

Honda będzie uczestniczyć w wyścigach Formuły 1 w ramach projektu prowadzonego wspólnie z firmą McLaren, co zostało podane do wiadomości 16 maja 2013 roku. Od sezonu 2015 Honda będzie odpowiedzialna za dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii.

Pracownicy nowego obiektu odpowiedzialni będą za europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, a także za przebudowę i serwisowane jednostek napędowych opracowanych przez inżynierów z oddziału badawczo-rozwojowego Hondy w Tochigi (Japonia). Nowe europejskie biuro będzie również bazą dla działań związanych z zapewnieniem wsparcia torowego.

Zobacz też: Test Honda CR-Z: elektroszok

Biuro będzie mieściło się w nowym centrum badawczo-rozwojowym silników należącym do firmy MUGEN EURO Co., Ltd.*2, gdzie Honda planuje rozpocząć prace w czerwcu 2014 roku.

Mimo, że opracowaniem i produkcją jednostek napędowych Hondy przeznaczonych dla Formuły 1 zajmie się oddział badawczo-rozwojowy w Tochigi w Japonii, przedstawiciele firmy dążyli do otwarcia europejskiego oddziału, którego rola polegałaby na wspieraniu działań związanych z wyścigami. Wielka Brytania to idealne miejsce dla takiego biura: tutaj swoją siedzibę mają McLaren i inni dostawcy podzespołów dla F1, a z uwagi na fakt, iż 7 z 19 wyścigów Formuły 1 odbywa się w Europie (2013), Wielka Brytania jest globalnym centrum koordynującym transport części i personelu.

Dane obiektu:
Adres Milton Keynes, Buckinghamshire, Wielka Brytania
Na terenie obiektu należącego do MUGEN EURO Co., Ltd.

Działania: Europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, przebudowywanie i serwisowanie jednostek napędowych oraz zapewnienie wsparcia torowego. Biuro inżynierskie wspierające działania w WTCC.

Zobacz też: Test Honda Accord 2,4 Type-S Executive: sedan z charakterem


Yasuhisa Arai, dyrektor zarządzający firmy oraz dyrektor generalny ds. sportów motorowych przy oddziale badawczo-rozwojowym Honda R&D Co., Ltd., powiedział: "Informacja potwierdzająca stworzenie w Wielkiej Brytanii nowego oddziału wsparcia ugruntowała nasze przygotowania do powrotu do F1. Chcemy z nawiązką spełnić oczekiwania naszych fanów, dlatego przyspieszymy działania związane z przywróceniem niepowtarzalnego dźwięku silnika Hondy na tor."

*1 FIA = Fédération Internationale de l’Automobile (Międzynarodowa Federacja Samochodowa)
*2 MUGEN EURO Co., Ltd. to brytyjska filia firmy M-TEC Co. Ltd. (Japonia)

Źródło: Materiały prasowe Honda

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kowalski

Doradca podatkowy z kilkunastoletnim stażem w różnych organach podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »