reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Motorsport > Honda powoli wraca do F1

Honda powoli wraca do F1

Honda z werwą rozpoczęła przygotowania do powrotu na tory F1. Od czerwca 2014 r. inżynierowie japońskiej firmy mają rozpocząć pracę w europejskim oddziale firmy ds. wyścigów, który będzie miał swoją siedzibę w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii.

Honda będzie uczestniczyć w wyścigach Formuły 1 w ramach projektu prowadzonego wspólnie z firmą McLaren, co zostało podane do wiadomości 16 maja 2013 roku. Od sezonu 2015 Honda będzie odpowiedzialna za dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii.

Pracownicy nowego obiektu odpowiedzialni będą za europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, a także za przebudowę i serwisowane jednostek napędowych opracowanych przez inżynierów z oddziału badawczo-rozwojowego Hondy w Tochigi (Japonia). Nowe europejskie biuro będzie również bazą dla działań związanych z zapewnieniem wsparcia torowego.

Zobacz też: Test Honda CR-Z: elektroszok

Biuro będzie mieściło się w nowym centrum badawczo-rozwojowym silników należącym do firmy MUGEN EURO Co., Ltd.*2, gdzie Honda planuje rozpocząć prace w czerwcu 2014 roku.

Mimo, że opracowaniem i produkcją jednostek napędowych Hondy przeznaczonych dla Formuły 1 zajmie się oddział badawczo-rozwojowy w Tochigi w Japonii, przedstawiciele firmy dążyli do otwarcia europejskiego oddziału, którego rola polegałaby na wspieraniu działań związanych z wyścigami. Wielka Brytania to idealne miejsce dla takiego biura: tutaj swoją siedzibę mają McLaren i inni dostawcy podzespołów dla F1, a z uwagi na fakt, iż 7 z 19 wyścigów Formuły 1 odbywa się w Europie (2013), Wielka Brytania jest globalnym centrum koordynującym transport części i personelu.

Dane obiektu:
Adres Milton Keynes, Buckinghamshire, Wielka Brytania
Na terenie obiektu należącego do MUGEN EURO Co., Ltd.

Działania: Europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, przebudowywanie i serwisowanie jednostek napędowych oraz zapewnienie wsparcia torowego. Biuro inżynierskie wspierające działania w WTCC.

Zobacz też: Test Honda Accord 2,4 Type-S Executive: sedan z charakterem


Yasuhisa Arai, dyrektor zarządzający firmy oraz dyrektor generalny ds. sportów motorowych przy oddziale badawczo-rozwojowym Honda R&D Co., Ltd., powiedział: "Informacja potwierdzająca stworzenie w Wielkiej Brytanii nowego oddziału wsparcia ugruntowała nasze przygotowania do powrotu do F1. Chcemy z nawiązką spełnić oczekiwania naszych fanów, dlatego przyspieszymy działania związane z przywróceniem niepowtarzalnego dźwięku silnika Hondy na tor."

*1 FIA = Fédération Internationale de l’Automobile (Międzynarodowa Federacja Samochodowa)
*2 MUGEN EURO Co., Ltd. to brytyjska filia firmy M-TEC Co. Ltd. (Japonia)

Źródło: Materiały prasowe Honda

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama