reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Droga S7 ominie podwarszawskie Łomianki

Droga S7 ominie podwarszawskie Łomianki

Warszawa stale się rozwija, dlatego niezbędne jest budowanie nowych dróg w okolicach stolicy, które ułatwią dojazd i wyjazd z metropolii. Jedną z takich dróg będzie droga ekspresowa S7, która po protestach mieszkańców będzie omijać podwarszawskie Łomianki.

Jak informuje GDDKiA przyszły odcinek trasy S7, pomiędzy Kiełpinem i Trasą Armii Krajowej w Warszawie, będzie miał po trzy, a nawet i po cztery pasy ruchu w każdym kierunku. Projektowany odcinek będzie miał długość około 12,9 km i w początkowej części będzie przebiegać po istniejącym śladzie ul. Kolejowej tuż przed Łomiankami, a dalej będzie odbiegać w kierunku Kanału Młocińskiego. Następnie droga będzie przebiegać wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, do węzłów „Wólka Węglowa” i „Janickiego”. Za ulicą Arkuszową, trasa S7 będzie schodzić do tunelu o długości 1000 m i kolejnego o długości 1123 m, a dalej wzniesie się nad drogę S8. Pomiędzy tunelami powstanie węzeł „Generała Maczka”, a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł „NS”. Oprócz wspomnianych tuneli powstaną również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe oraz urządzenia ochrony środowiska, czyli m.in. ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie trasy.

Ogłoszenie przetargu na koncepcję programową planowane jest na jesień bieżącego roku, z kolei przetarg na budowę trasy zaplanowano na lata 2020-2021. Według planów GDDKiA trasa S7 omijająca Łomianki zostanie oddana do użytku w latach 2024-2025.

Co z kolejnymi odcinkami trasy S7 w stronę Gdańska?

Aktualnie trwa przetarg na koncepcję programową dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku trasy Czosnów - Kiełpin. Podpisanie umowy planowane jest na połowę bieżącego roku. Natomiast rozpoczęcie przetargu na wykonawcę w trybie projektuj i buduj planowane jest na jesień przyszłego roku, dzięki czemu będzie można podpisać umowę na realizację zadania w 2020 r. Zachowanie tego harmonogramu pozwoliłoby udostępnić kierowcom ten odcinek trasy S7 w pierwszej połowie 2024 r.

Na kolejny fragment trasy między Czosnowem a Płońskiem została podpisana umowa na wykonanie elementów koncepcji programowej. W 2019 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na projekt i budowę, podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na początek 2020 roku, a udostępnienie kierowcom trasy na koniec 2023 roku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama