reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Kiedy zostanie wybudowany fragment autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego?

Kiedy zostanie wybudowany fragment autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego?

Umowy na projekt i budowę wschodniej trasy wylotowej z Warszawy w ciągu autostrady A2 zostały podpisane. Kiedy zakończy się realizacja inwestycji?

Podpisano umowy na projekt i budowę autostrady A2 węzeł Lubelska - obwodnica Mińska Mazowieckiego, S17 węzeł Lubelska oraz kontynuację projektowania DK 61 przejście przez Legionowo odcinek III.

Zadania, na które zostały podpisane umowy są ujęte w aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), który 12 lipca 2017 r. przyjęła Rada Ministrów. Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych.

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 20 czerwca 2017 r. limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Jednocześnie Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk został zobowiązany do przedstawienia do końca roku listy inwestycji, których budowa zostanie sfinansowana w ramach podwyższonego o 28 mld zł limitu. Zobowiązanie to zostało już wypełnione.

Zobacz też: Nowa lista budowy dróg krajowych

O inwestycjach

S17 w. Lubelska

 • Inwestycja: „Projekt i budowa węzła ,,Lubelska’’ na przecięciu dróg ekspresowych S17 i S2 do autostrady A2 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi’’
 • Wykonawca Robót: PORR S.A., ul. Hołubcowa 123, 02-854 Warszawa
 • Wartość kontraktu: 190,4 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: Konsorcjum Firm: TPF Sp. z o.o. oraz TPF GETINSA EUROESTUDIOS S.L. (dawniej GETINSA-PAYMA S.L.)

Opis:

Węzeł Lubelska, łączący Południową Obwodnicę Warszawy (S2) ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy (S17) i z autostradą A2, będzie węzłem dwupoziomowym. Długość odcinka wynosi ok. 2 km. Budowa węzła umożliwi m.in. ruch w kierunku Terespola (planowaną autostradą A2), Białegostoku krajową drogą krajową nr 8 (docelowo S8), Lublina drogą krajową nr 17 (docelowo S17) oraz poprzez istniejącą i realizowaną Południową Obwodnicę Warszawy umożliwi połączenie z zachodnim węzłem Konotopa autostrady A2.

Parametry:

Drogi S2 oraz S17 będą miały 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, długość S2 w ramach zadania 1,6 km, S17 2 km.

Termin realizacji: prace projektowe i roboty – 33 miesiące od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na październik 2020 r.

Zobacz też: Droga ekspresowa S7 od Radomia do granicy województwa w końcu otawarta!

DK 61 Legionowo

 • Inwestycja: „Kontynuacja projektowania i budowa wiaduktu w Legionowie na drodze krajowej nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską”
 • Wykonawca Robót: SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa,
 • Wartość kontraktu: 45,7 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: ZBM Inwestor Zastępczy Spółka Akcyjna, ul. Jagiellońska 88, 03-215 Warszawa

Opis:

Budowa drogi krajowej nr 61 o długości ok. 1,8 km o przekroju dwujezdniowym wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.

Parametry: 2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,5m oraz 3m wydzielone pasy do skrętów

Termin realizacji: prace projektowe i roboty - 31 miesięcy od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na sierpień 2020 r.

Zobacz też: Ugoda między GDDKiA, a chińską spółką budowlaną Covec

Autostrada A2

 • Inwestycja: „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego” z podziałem na Zadania A i B
 • Wykonawca Robót: POLAQUA Sp. z o. o. Wólka Kozodawska.
 • Wartość kontraktu: 502,5 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: konsorcjum firm „Drogowa Trasa Średnicowa” S.A. Katowice - jako lider oraz MP Mosty Sp. z o. o. z Krakowa

Opis:

Realizacja niespełna 15 km autostrady swoim zakresem obejmować będzie budowę dwujezdniowej autostrady wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę istniejących dróg gminnych i powiatowych związaną z wykształceniem nowego układu komunikacyjnego, budowę MOP I oraz Obwodu Utrzymania Autostrady (OUA).

W podstawowym zakresie robót znajdzie się również przebudowa infrastruktury kolidującej z autostrada jak i budowa nowej. Autostrada wyposażona zostanie w niezbędne urządzenia ochrony środowiska takiej jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i płazów oraz zbiorniki retencyjne.

Parametry:

Realizacja 2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,75m z rezerwą pod trzecie pasy ruchu dla docelowego przekroju: 2 jezdnie po 3 pasy ruchu po 3,75m

Termin realizacji: prace projektowe i roboty – 29 miesiące od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na czerwiec 2020 r.

Źródło: Informacje GDDKiA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strefy Nieruchomości

Blog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama