reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Kiedy zostanie wybudowany fragment autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego?

Kiedy zostanie wybudowany fragment autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego?

Umowy na projekt i budowę wschodniej trasy wylotowej z Warszawy w ciągu autostrady A2 zostały podpisane. Kiedy zakończy się realizacja inwestycji?

Podpisano umowy na projekt i budowę autostrady A2 węzeł Lubelska - obwodnica Mińska Mazowieckiego, S17 węzeł Lubelska oraz kontynuację projektowania DK 61 przejście przez Legionowo odcinek III.

Zadania, na które zostały podpisane umowy są ujęte w aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), który 12 lipca 2017 r. przyjęła Rada Ministrów. Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych.

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 20 czerwca 2017 r. limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Jednocześnie Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk został zobowiązany do przedstawienia do końca roku listy inwestycji, których budowa zostanie sfinansowana w ramach podwyższonego o 28 mld zł limitu. Zobowiązanie to zostało już wypełnione.

Zobacz też: Nowa lista budowy dróg krajowych

O inwestycjach

S17 w. Lubelska

 • Inwestycja: „Projekt i budowa węzła ,,Lubelska’’ na przecięciu dróg ekspresowych S17 i S2 do autostrady A2 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi’’
 • Wykonawca Robót: PORR S.A., ul. Hołubcowa 123, 02-854 Warszawa
 • Wartość kontraktu: 190,4 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: Konsorcjum Firm: TPF Sp. z o.o. oraz TPF GETINSA EUROESTUDIOS S.L. (dawniej GETINSA-PAYMA S.L.)

Opis:

Węzeł Lubelska, łączący Południową Obwodnicę Warszawy (S2) ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy (S17) i z autostradą A2, będzie węzłem dwupoziomowym. Długość odcinka wynosi ok. 2 km. Budowa węzła umożliwi m.in. ruch w kierunku Terespola (planowaną autostradą A2), Białegostoku krajową drogą krajową nr 8 (docelowo S8), Lublina drogą krajową nr 17 (docelowo S17) oraz poprzez istniejącą i realizowaną Południową Obwodnicę Warszawy umożliwi połączenie z zachodnim węzłem Konotopa autostrady A2.

Parametry:

Drogi S2 oraz S17 będą miały 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, długość S2 w ramach zadania 1,6 km, S17 2 km.

Termin realizacji: prace projektowe i roboty – 33 miesiące od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na październik 2020 r.

Zobacz też: Droga ekspresowa S7 od Radomia do granicy województwa w końcu otawarta!

DK 61 Legionowo

 • Inwestycja: „Kontynuacja projektowania i budowa wiaduktu w Legionowie na drodze krajowej nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską”
 • Wykonawca Robót: SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa,
 • Wartość kontraktu: 45,7 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: ZBM Inwestor Zastępczy Spółka Akcyjna, ul. Jagiellońska 88, 03-215 Warszawa

Opis:

Budowa drogi krajowej nr 61 o długości ok. 1,8 km o przekroju dwujezdniowym wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.

Parametry: 2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,5m oraz 3m wydzielone pasy do skrętów

Termin realizacji: prace projektowe i roboty - 31 miesięcy od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na sierpień 2020 r.

Zobacz też: Ugoda między GDDKiA, a chińską spółką budowlaną Covec

Autostrada A2

 • Inwestycja: „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego” z podziałem na Zadania A i B
 • Wykonawca Robót: POLAQUA Sp. z o. o. Wólka Kozodawska.
 • Wartość kontraktu: 502,5 mln zł brutto
 • Nadzór inwestorski: konsorcjum firm „Drogowa Trasa Średnicowa” S.A. Katowice - jako lider oraz MP Mosty Sp. z o. o. z Krakowa

Opis:

Realizacja niespełna 15 km autostrady swoim zakresem obejmować będzie budowę dwujezdniowej autostrady wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę istniejących dróg gminnych i powiatowych związaną z wykształceniem nowego układu komunikacyjnego, budowę MOP I oraz Obwodu Utrzymania Autostrady (OUA).

W podstawowym zakresie robót znajdzie się również przebudowa infrastruktury kolidującej z autostrada jak i budowa nowej. Autostrada wyposażona zostanie w niezbędne urządzenia ochrony środowiska takiej jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i płazów oraz zbiorniki retencyjne.

Parametry:

Realizacja 2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,75m z rezerwą pod trzecie pasy ruchu dla docelowego przekroju: 2 jezdnie po 3 pasy ruchu po 3,75m

Termin realizacji: prace projektowe i roboty – 29 miesiące od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na czerwiec 2020 r.

Źródło: Informacje GDDKiA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sobieski

Inspektor w Wydziale Księgowości Urzędu Miasta Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama