| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Przedterminowe zakończenie budowy obwodnicy Kartuz?

Przedterminowe zakończenie budowy obwodnicy Kartuz?

Obwodnica Kartuz ma zostać zbudowana jeszcze przed terminem. Realizator inwestycji zapewnia, że na 2 miesiące przed planowanym terminem odbioru obwodnica będzie już gotowa.

Budowa obwodnicy Kartuz w woj. pomorskim zbliża się ku końcowi. Wykonawca inwestycji STRABAG Sp. z o.o. planuje oddanie drogi do końca października, czyli 2 miesiące przed terminem. Obecny stan zaawansowania prowadzonych prac wynosi już 80 proc. Wykonawca wykorzystał dogodne warunki pogodowe w miesiącach zimowych i wiosennych, oraz zaangażował znaczne siły by jak najszybciej udostępnić newralgiczną drogę mieszkańcom Kartuz i okolicznych miejscowości. Oddanie do użytku inwestycji przed planowanym terminem spowoduje zmniejszenie zatorów na drogach dojazdowych do Kartuz od strony Przodkowa (Wejherowa) i Gdańska.

Już w połowie sierpnia, pomimo trwających jeszcze prac wykończeniowych na ciągu pieszo-rowerowym, w pasie rozdziału  oraz wjazdach na posesje, STRABAG uruchomił przejezdność ul. Węglowej. Do końca września powstanie także ogrodzenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz zakończone zostanie obsiewanie terenów zielonych. Do tej pory wykonano już prace związane ze wzmocnieniem podłoża na trasie zasadniczej i 95 proc. robót ziemnych. W 100 proc. zbudowano warstwy konstrukcyjne nawierzchni niebitumiczne, 80 proc. warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej i 20 proc. warstwy ścieralnej. Stan zaawansowania prac na chodnikach, ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych wynosi 65 proc. Zgodnie z harmonogramem ukończono także dwa ronda na wlotach do Kartuz z kluczowych kierunków tj. od strony Gdańska oraz od strony Wejherowa.

Zobacz też: Budowa drogi S5 w Kujawsko-Pomorskiem - postępy

W ramach kontraktu STRABAG przebudowuje drogę wojewódzką 224 od Grzybna do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja i buduje nowy odcinek jezdni od skrzyżowania ulic Węglowej i 3-go Maja aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 211 (ul. Gdańska). W ramach kontraktu przebudowie podlega również ul. Węglowa na długości 680 m.

Zaawansowanie prac na budowie obwodnicy Kartuz - Etap I:

- wzmocnienie podłoża na odcinku 5+350 - 5+950 (wymiana gruntów w ilości 34.000 m3)
- roboty ziemne - 95%
- warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni niebitumicznej - 100 %
- warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni bitumicznej - 80 %
- warstwa ścieralna nawierzchni jezdni - 20 %
- zbiornik retencyjny umocniony kamieniem narzutowym - 100 %
- roboty konstrukcyjne nawierzchni i brukarskie na ciągach pieszych i pieszo-rowerowych - 65 %.
- roboty wykończeniowe na skarpach, rowach, terenach zielonych -  40 %
- mur oporowy

Zobacz też: Budowa drogi ekspresowej S-8 Wyszków - Białystok, odcinek Wyszków - granica woj. mazowieckiego/podlaskiego

Inwestycja realizowana jest w oparciu o unijny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość kontraktu wynosi 14,6 mln PLN netto. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Obwodnica Kartuz to jedna z dwóch tego typu inwestycji prowadzonych przez STRABAG Sp. z o.o. na terenie Kaszub. Drugą jest budowania niemal w tym samym czasie obwodnica Kościerzyny.

Źródło: materiały prasowe STRABAG Sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »