reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Czy będą podnoszone bramki na autostradach podczas wzmożonego ruchu?

Czy będą podnoszone bramki na autostradach podczas wzmożonego ruchu?

Czy będą podnoszone bramki na autostradach podczas wzmożonego ruchu? Będą, ale przy okazji wrosną opłaty za przejazd. O ile?

Szlabany na autostradach A1 i A4 będą podnoszone

Udało się osiągnąć porozumienie pomiędzy Ministerstwem a koncesjonariuszami autostrad A1 i A4. Przyjęto zasady rozładowywania zatorów, które mogłyby wpływać na zdrowie,  bezpieczeństwo lub zagrażać życiu podróżnych – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podczas briefingu zorganizowanego 27 czerwca 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

W okresie Światowych Dni Młodzieży, dzięki porozumieniu z koncesjonariuszem autostrady A4 na odcinku Kraków – Katowice, czyli spółką Stalexport Autostrada Małopolska S.A., będą podejmowane działania pozwalające na rozładowanie zatorów na A4.

W przypadku autostrady A1 w krytycznych momentach bramki będą podnoszone na określony czas. Pozwoli to na rozładowanie korków – dodał wiceminister Jerzy Szmit.  Opłaty niepobrane za przejazd zostaną w kieszeniach kierowców i nie zasilą Krajowego Funduszu Drogowego.

Zobacz też: Ile kosztuje przejazd autostradami A1, A2 i A4?

Autostrada A1, odcinek Gdańsk – Toruń zarządzany przez Gdańsk Transport Company S.A.

MIB w porozumieniu z koncesjonariuszem, spółką GTC, podjął decyzję o umożliwieniu tymczasowego otwierania bramek zjazdowych w punktach poboru opłat na odcinku Gdańsk – Toruń autostrady A1.

W jakich przypadkach będą otwierane bramki na autostradzie A1?

Bramki otwierane będą w okresie wakacyjnych weekendów jedynie w sytuacjach wyjątkowych, w związku z wystąpieniem nadmiernych utrudnień dla podróżnych. Decyzje o ewentualnym podniesieniu szlabanów będzie podejmował operator, w zależności od aktualnej sytuacji na bramkach w punktach poboru opłat.

Szlabany mogą być otwierane czasowo i wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych. Natomiast w celu upłynnienia ruchu na autostradzie wdrożone zostały rozwiązania zwiększające przepustowość punktów poboru opłat, m.in. zapewnienie pełnej obsady wszystkich stanowisk inkasenckich, zaokrąglenie stawki opłaty za przejazd pełnym odcinkiem z 29,90 zł na 30 zł.

GTC nie otrzyma żadnych rekompensat z tytułu niepobierania opłat. Wprowadzone rozwiązania wpłyną na komfort podróży użytkowników korzystających z odcinka Gdańsk – Toruń autostrady A1.

Autostrada A4, odcinek Katowice - Kraków zarządzany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

MIB w porozumieniu z koncesjonariuszem, spółką Stalexport Autostrada Małopolska S.A., uzgodnił scenariusz działań możliwych do wdrożenia w okresie trwania Światowych Dni Młodzieży w celu usprawnienia ruchu pojazdów na odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków. Uzgodniono zawarcie porozumienia pomiędzy MIB a spółką Stalexport o współpracy w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama