| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Inwestycje infrastrukturalne w Zachodniopomorskiem w 2016 r.

Inwestycje infrastrukturalne w Zachodniopomorskiem w 2016 r.

W 2016 r. zakończy się modernizacja jednej z głównych ulic w Świnoujściu. W Szczecinie powstanie nowe skrzyżowanie. Na które inwestycje infrastrukturalne zostaną przeznaczone pieniądze w 2016 r. w województwie Zachodniopomorskiem?

W przyszłym roku zachodniopomorskie samorządy będą mogły otrzymać 44,5 mln zł na dofinansowanie budowy czy remontów dróg lokalnych - poinformowały służby prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły 62 wnioski z samorządów o dofinansowanie, z czego 53 spełniały wymogi formalne i zostały ocenione przez komisję. W wyniku jej prac powstała lista rankingowa zawierająca drogi gminne i powiatowe.

Zobacz też: Winiety elektroniczne w Słowacji od stycznia 2016 r.

Lista została przekazana Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa. Jej zatwierdzenie jej przez szefa resortu ma nastąpić do 20 stycznia 2016 r., zaś zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków do końca stycznia tego roku.

Wśród wniosków znalazły się te dotyczące zarówno dróg gminnych jak i powiatowych. M.in. w Szczecinie ma powstać nowe skrzyżowanie ulic Wernyhory, Reduty Ordona i Mickiewicza. W Świnoujściu zakończy się modernizacja jednej z głównych ulic miasta ul. Słowackiego. W Gryfinie zaś zmodernizowana zostanie trasa tranzytowa przez centrum.

Jak powiedział PAP rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus, miasto dostanie dofinansowanie na II etap przebudowy ul. Słowackiego. Szacunkowa wartość całej inwestycji to ponad 7,2 mln zł. "To jedna z głównych ulic miasta w dzielnicy nadmorskiej, gdzie mieszczą się liczne nowe ośrodki wczasowe i hotele, budują się też kolejne. Modernizacja ulicy będzie nawiązywać do nowoczesnych obiektów, które tak podobają się turystom" - zaznaczył rzecznik.

Zobacz też: Budowa drogi S8 na odcinku Radziejowice-Przeszkoda

Zgodnie z projektem wymieniona będzie infrastruktura drogowa, czyli jezdnie, chodniki, zjazdy do nieruchomości, a kanalizacja deszczowa, oświetlenie i tereny zielone.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca 2016 r. Miasto przebudowało środkowy, centralny odcinek ulicy Słowackiego o długości ponad 500 m.

Gmina Gryfino wspólnie z Powiatem Gryfińskim przebuduje część trasy tranzytowej w mieście. Koszt przebudowy szacowany jest na 7 mln zł. Harmonogram prac zakłada przeprowadzenie całości prac w roku 2016.

Naczelnik wydziału planowania przestrzennego urzędu Miasta i Gminy Gryfino Bartosz Boguski w rozmowie z PAP zaznaczył, że odcinek przeznaczony do modernizacji, dopóki nie powstanie obwodnica Gryfina, to główna droga tranzytowa przez miasto. "Ta inwestycja pozwoli na to, by ruch aut nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców i nie pogarszał stanu okolicznych budynków; ułatwi także kierowcom przejazd przez miasto - powiedział. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Beata Mosór

Zastępca Dyrektora ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »