| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Budowa drogi S19 do granicy ze Słowacją do 2023 r.?

Budowa drogi S19 do granicy ze Słowacją do 2023 r.?

Budowa drogi S19 do granicy ze Słowacją znalazła się na liście rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 r.

Kolejną inwestycją ujętą w rządowym PBDK jest budowa drogi ekspresowej S74 Kielce (woj. świętokrzyskie)- Nisko (woj. podkarpackie). Trasa ma powstać w latach 2018-2023. „Aktualnie mamy studium korytarzowe dla tej inwestycji i przygotowujemy się do kontynuacji prac przygotowawczych” - dodała Rarus.

Na Podkarpaciu w ramach PBDK powstać mają też trzy obwodnice.

W przypadku obwodnicy Sanoka GDDKiA zaprosiła 18 podmiotów do składania ofert cenowych na zaprojektowanie i wybudowanie trasy. Termin upływa na początku listopada br.

Planowany czas realizacji tej inwestycji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę. Według szacunków GDDKiA prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

Sanocka obwodnica będzie mieć ok. 7 km i będzie częścią drogi krajowej nr 28, która biegnie od miejscowości Zator (woj. małopolskie) do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce (woj. podkarpackie). Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Zobacz też: Powstanie droga ekspresowa S16 z Olsztyna do Ełku!

Przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

GDDKiA ogłosiła już dwuetapowy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Termin na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 2 listopada br.

Obwodnica Stalowej i Niska będzie częścią drogi krajowej nr 77; będzie mieć ponad 15 km. Szacowany koszt to ponad 290 mln zł. Trasa rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gm. Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19.

Obwodnica ułatwi przejazd tranzytem pojazdów, które z centralnej Polski jadą drogą krajową nr 77 do przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Obecnie DK 77 przebiega przez centrum zarówno Stalowej Woli, jak i Niska.

Trzecią obwodnicą, która ma powstać w regionie w ramach rządowego programu budowy dróg, jest obwodnica Łańcuta. Rzeszowski oddział GDDKiA ma już projekt tej inwestycji.

Jak zastrzegła rzeczniczka oddziału, gotowa już dokumentacja wymaga „optymalizacji w zakresie rozwiązań projektowych – przekroju drogi i skrzyżowań z dwupoziomowych na ronda”. Wynika to przede wszystkim z warunków ruchowych, które ulegną zmianie po oddaniu do ruchu odcinka autostrady A4 Rzeszów-Jarosław.

„Obwodnica będzie przebiegała po starym śladzie obecnej drogi krajowej nr 4, jednak ze zmianami wprowadzonymi na podstawie zoptymalizowanego projektu. Dobudowane zostaną m.in. drogi dojazdowe i chodniki. Zależy nam, aby wprowadzone rozwiązania spowodowały, że inwestycja stanie się przyjazna dla otoczenia, dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje działalności wzdłuż DK4, ale także dla pieszych i rowerzystów" – zaznaczyła Rarus.

Koszt budowy łańcuckiej obwodnicy ma wynieść według szacunków ok. 200 mln zł. (PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK