| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Kiedy zakończy się budowa mostu na rzece Sole w Żywcu?

Kiedy zakończy się budowa mostu na rzece Sole w Żywcu?

Budowa mostu na rzece Sole w Żywcu to jedna z inwestycji o kluczowym znaczeniu dla mieszkańców całego powiatu. Kiedy budowany most zostanie oddany do użytku?

Jesienią oddany zostanie do użytku most na rzece Sole w Żywcu, który łączy obie części miasta – podał we wtorek Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Zdaniem rzecznika żywieckiego magistratu Tomasza Terteki, jest to kluczowa inwestycja drogowa dla regionu.

Zobacz też: Rząd przyjął Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich Ryszard Pacer powiedział, że prace, które wykonuje konsorcjum Rubau i Rubau, są już na ukończeniu. Drogowcom pozostała praktycznie „kosmetyka”, m.in. zainstalowanie części barierek oraz dokończenie układania bruku i instalacji oświetlenia. Most może zostać otwarty na przełomie października i listopada. To niemal rok po planowym terminie, który upłynął w styczniu br.

Rzecznik burmistrza Żywca Tomasz Terteka powiedział, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla 30-tys. miasta, ale także 150-tys. powiatu. Powstaje w miejscu starej, rozebranej już przeprawy, w ścisłym centrum miejscowości - w ciągu jednej z głównych dróg na Żywiecczyźnie, którą można dojechać z Krakowa w kierunku granicy ze Słowacją w Korbielowie i Zwardoniu.

Zobacz też: Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 - ocena ekspertów

Kierowcy korzystają na razie z objazdów przez mosty na obrzeżach miasta, gdzie napotykają sporo utrudnień. Natomiast ruch pieszych odbywa się po kładce przerzuconej przez Sołę.

Nowa przeprawa powstaje z dźwigarów łukowych opartych o brzegi. W przeciwieństwie do starego mostu, nie będą jej zagrażały wezbrania wody.

Koszt budowy mostu, a także towarzyszącego mu fragmentu obwodnicy miasta w ciągu drogi wojewódzkiej 945, wyniesie ok. 41 mln zł. W większości sfinansowany zostanie z funduszy unijnych.(PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Słodzińska - Wawrzonek

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK