reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Narodowy Fundusz Przebudowy Dróg Lokalnych dotcje dla lubelskiego

Narodowy Fundusz Przebudowy Dróg Lokalnych dotcje dla lubelskiego

Wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał umowy z siedmioma samorządowcami na dofinansowanie inwestycji drogowych z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Kolejne siedem samorządów woj. lubelskiego otrzymało 4,7 mln zł dotacji na inwestycje drogowe z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych. Planują one modernizację blisko 24 km dróg za niemal 12,3 mln zł.

W czwartek wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał z samorządowcami umowy na dofinansowanie inwestycji. Dotacje otrzymały gminy Baranów, Kamień, Trzydnik Duży, Strzyżewice, Siedliszcze, Zwierzyniec i Włodawa.

Dotacje pokryją połowę kosztów inwestycji.

Zobacz też: Budowa trasy S7 Koszwały-Elbląg

Gmina Kamień otrzyma blisko 1 mln zł dotacji do modernizacji ponad 3-kilometrowego odcinka drogi łączącej miejscowości Kamień i Czerniejów. „To dla nas bardzo ważna droga, leży przy niej szkoła i straż pożarna włączona do krajowego systemu ratunkowego. Biegnie równolegle do drogi wojewódzkiej Chełm – Hrubieszów, w razie wypadku będzie można poprowadzić przez nią wygodny objazd” – powiedział wójt gminy Kamień Roman Kandziora.

„Znaczna część tej drogi, około 2 km, jest obecnie gruntowa, zostanie utwardzona. Na pozostałym fragmencie będzie wymieniony asfalt, powstanie też chodnik. Cała inwestycja pochłonie około 1,9 mln zł. Bez dotacji nie moglibyśmy przeprowadzić tej inwestycji, cały budżet gminy to około 12 mln zł” – dodał Kandziora.

Zwierzyniec dostanie blisko 1,5 mln zł dotacji na modernizację drogi Obrocz-Kosobudy, długości 6,4 km. „Cieszymy się bardzo, bo ta droga jest w fatalnym stanie i remont jest niezbędny. Po jego zakończeniu będziemy mieli dobry dojazd do Zamościa, wygodniej też będzie mieszkańcom z okolicy dojeżdżać do Zwierzyńca do pracy i dzieciom do szkoły” – powiedział dziennikarzom burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba.

Przyznane w czwartek dotacje są możliwe dzięki oszczędnościom po przetargach przeprowadzonych przy wcześniejszych inwestycjach współfinansowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Województwo lubelskie z tego programu ma do dyspozycji w 2015 r. łącznie prawie 75 mln zł dotacji.

Zobacz też: Budowa trasy S8 - odkrycia archeologiczne

„Z dzisiejszymi umowami mamy już 74 samorządy, które w tym roku skorzystają z tego programu. Będzie to łącznie 239 km wyremontowanych dróg. Mamy sygnały, że jeszcze będą kolejne oszczędności” – powiedział wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

Przypomniał, że od 1 września rozpocznie się nabór wniosków na przyszły rok. „Samorządy już się powinny przygotowywać, będzie ponad 75 mln zł na dotacje. Jeszcze większy nacisk będzie położony na zapewnienie bezpieczeństwa, tak kierowcom jak i pieszym, dzięki tym inwestycjom. Bezpieczna jezdnia, chodniki, zatoki, oświetlenie – to będzie brane pod uwagę przy ocenie wniosków w największym stopniu” – dodał wojewoda.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych cieszy się w Lubelskiem bardzo dużym zainteresowaniem. O tegoroczne dotacje samorządy złożyły 138 wniosków dotyczących przebudowy ponad 380 km dróg. W latach 2009-2014 zostały zrealizowane 393 projekty o łącznej wartości około 641 mln zł. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sembox

Agencja search engine marketing

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama