reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 5

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 5

Od 28 lipca ruch na drodze krajowej nr 5 na wysokości Kryniczna zostanie zreorganizowany. Kierowcy będą poruszać się w obu kierunkach za pomocą krótkiego objazdu, specjalnie wybudowanego na potrzeby rozpoczęcia prac nad węzłem Kryniczno wchodzącego w skład drogi ekspresowej S5.

Droga ekspresowa S5

Objazd będzie miał około kilometra długości i prowadzić będzie równolegle do obecnej drogi krajowej nr 5. Dla kierowców jadących od strony Wrocławia zaczynać się będzie tuż za tablicami oznaczającymi wyjazd z Kryniczna (przy dawnej stacji paliw), a kończyć się będzie kilkaset metrów przed miejscowością Ligota Piękna. Polski oddział włoskiej firmy Astaldi S.p.A., wykonawca tego odcinka drogi ekspresowej S5, zadbał o bezpieczeństwo i to, by kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli wprowadzoną zmianę.

- Przygotowywaliśmy się do tego etapu od dłuższego czasu, wybudowaliśmy drogę objazdową, która pozwoli utrzymać dotychczasową przepustowość ruchu – podkreśla Tomasz Mołdysz, dyrektor kontraktu z firmy Astaldi. – Jezdnia będzie dwukierunkowa, nie będzie ruchu wahadłowego ani świateł, nie zawęzimy pasów, zachowany będzie ciąg pieszo-rowerowy. Jedyną zmianą dla kierowców będzie konieczność zjechania na objazd, a następnie powrotu na „piątkę”. Mamy nadzieję, że kierowcy podejdą do tej zmiany ze zrozumieniem, bo powstająca droga S5 już wkrótce zdecydowanie usprawni lokalny ruch.

Zobacz też: Budowa obwodnicy Warszawy i trasy S5

Zgodnie ze zgłoszonym do wszystkich służb oraz GDDKiA projektem nowej organizacji ruchu na przygotowanym objeździe obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h (dotychczas obowiązywało 70 km/h). Objazd funkcjonować będzie do ukończenia prac związanych z wykonaniem wiaduktu.

Wprowadzenie objazdu jest konieczne w związku z postępującymi pracami na budowie S5 na odcinku od węzła Trzebnica do węzła Wrocław Północ. Firma Astaldi szykuje się do rozpoczęcia robót przy budowie wiaduktów drogowych będących elementami powstającego węzła Kryniczno. Wykonawca stara się prowadzić prace tak, aby nie były odczuwalne dla kierowców czy mieszkańców. Dlatego też spółka Astaldi wybudowała wzdłuż całej trasy drogi technologiczne, którymi przemieszcza się sprzęt i ciężarówki, nie utrudniając ruchu na drodze krajowej nr 5. Przy tak dużej inwestycji ma to kluczowe znaczenie, bo po terenie budowy porusza się wiele maszyn i samochodów dostawczych – wystarczy wspomnieć, że w ciągu tylko jednego dnia transportowanych jest około 2000 – 3000 ton piasku oraz innych kruszyw, a na wszystkie nasypy potrzebne będą w sumie 2 mln m3 ww. materiałów. Wybudowanie dróg technologicznych minimalizuje utrudnienia w ruchu lokalnym, pozwala również na dobrą organizację budowy i zapewnienie systematycznych, terminowych dostaw.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama