| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Wymiana gwarancyjna ekranów akustycznych na A2

Wymiana gwarancyjna ekranów akustycznych na A2

W ramach gwarancji na autostradzie A2 zostanie wymieniona część paneli ekranów akustycznych. Panele za szybko ulegają korozji, dlatego zostaną zastąpione nowymi egzemplarzami. Czy podwykonawca stworzył solidne ekrany czy jednak za bardzo oszczędzał?

Wymiana ekranów dźwiękochłonnych (paneli) na autostradzie A2

22 czerwca 2015 roku na 7-kilometrowym odcinku autostrady A2, od węzła w podwarszawskiej Konotopie do Pruszkowa, rozpocznie się gwarancyjna wymiana paneli ekranów akustycznych. Potrwa do października 2015 roku.

Powodem wymiany są pojawiające się na panelach ogniska korozji. Wadliwe panele ekranów zostaną zastąpione nowymi. Będą wymieniane sukcesywnie, a prace będą prowadzone na ok. 500- metrowych odcinkach.

Wykonawca rozpocznie prace od tych paneli, których wymiana możliwa jest bez zajmowania jezdni głównej - prace prowadzone będą spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego.

Zobacz też: Na Warmii i Mazurach zmodernizują 138 km dróg lokalnych

Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by prace realizowane były „pod prąd” największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze Stolicy w okresie urlopowym prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy.

Ze względów bezpieczeństwa wymiana paneli wiąże się z koniecznością okresowych wyłączeń z ruchu jednego pasa jezdni. Prace zorganizowane będą w taki sposób by zminimalizować uciążliwości dla kierowców. W tym celu opracowany został harmonogram prac uwzględniający natężenie ruchu na tym odcinku autostrady, przewidujący prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym pracę w nocy. By wymiana paneli była jak najmniej uciążliwa dla kierowców prace na jezdni autostrady w kierunku Warszawy będą prowadzone od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w pracach, natomiast w każdą niedzielę przerwa w pracach będzie trwała od 14. 00 do 19.00. Dodatkowo, jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je w celu usprawnienia przejazdu.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK