reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Kiedy zakończy się budowa drogi S7 na odcinku Ostróda-Olsztynek

Kiedy zakończy się budowa drogi S7 na odcinku Ostróda-Olsztynek

Budowa 20 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Ostródą, a Olsztynkiem będzie kosztowała 687,7 mln. zł. Kiedy będzie oddana do użytku?

Kiedy zakończy się budowa drogi S7 na odcinku Ostróda-Olsztynek

687,7 mln zł kosztować będzie budowa 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej nr 7 między Ostródą a Olsztynkiem. Odcinek trasy ma być gotowy do czerwca 2017 roku. W środę w Olsztynie przedstawiciele wykonawców i inwestora - GDDKiA podpisali umowy.

Jak poinformował PAP rzecznik oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Karol Głębocki, budowa trasy została podzielona na dwa zadania.

Wykonawcą pierwszego między Ostródą (Południe) a Rychnowem o wartości 299,2 mln zł jest Strabag Infrastruktura Południe. Ten odcinek liczy 8,8 km. Drugi o długości 11,2 km między Rychnowem a Olsztynkiem Zachód będzie budować Strabag za 388,5 mln zł.

Zobacz też: Przetarg na budowę S7 Warszawa-Grójec

"Obaj wykonawcy chcą zbudować odcinki dróg w 20 miesięcy, oferują też okres 10 letniej gwarancji. Do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca" - wyjaśnił rzecznik.

Jak poinformował po podpisaniu umowy dyrektor oddziału GDDKiA w Olsztynie Mirosław Nicewicz, budowana droga będzie miała po dwie jezdnie w każdą stronę a rozdzielać je będzie szeroki pas, który w przyszłości, gdy zwiększy się ruch samochodów, może być przeznaczony na budowę trzeciej jezdni.

"Cieszymy się, że oferty złożone przez spółki należące do koncernu Strabag zostały uznane za najkorzystniejsze. (...) Po zakończeniu realizacji tych dwóch odcinków, siódemka od Elbląga do granicy Olsztynka łącznie wyniesie ok. 100 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż z Elbląga do Warszawy skróci się nawet o 20 minut" - powiedział członek zarządu Strabag Wojciech Trojanowski.

Inwestycja oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej wiąże się z budową 17 wiaduktów oraz 20 przejść ekologicznych, w tym jednego dla małych zwierząt i jednego przepustu jako miejsca zimowania nietoperzy.

Zobacz też: Kto zbuduje obwodnicę Ostródy?

Organizacja ruchu między Ostródą, a Olsztynkiem

Jak podkreślił Nicewicz, budowa drogi między Ostródą a Olsztynkiem nie spowoduje zasadniczo utrudnień dla kierowców. "Cześć nowej drogi będzie przebiegać nowym śladem, ruch samochodów w trakcie budowy będzie poprowadzony jedną jezdnią, nie przewidujemy ruchu wahadłowego" - podkreślił dyrektor Nicewicz.

Podkreślił, że w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa na budowę obwodnicy Ostródy łączącej drogę ekspresową nr 7 z drogami krajowymi nr 16 i 15. Gdy podpisany i zrealizowany zostanie ten kontrakt o wartości 1,3 mld zł w połowie 2017 r., droga krajowa nr 7 na całym przebiegu przez Warmię i Mazury będzie drogą ekspresową dwujezdniową.

Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama