reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Odrzucono najtańszą ofertę na budowę odcinka S7

Odrzucono najtańszą ofertę na budowę odcinka S7

GDDKiA odrzuciła najtańszą ofertę na budowę odcinka trasu S7 Ostróda Południe - Rychnowo. Na decyzję miał wpływ błąd oferenta.

W przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 zadanie 1 ( Ostróda Południe - Rychnowo) jako najkorzystniejsza została wybrana oferta spółki Strabag Infrastruktura Południe za 299,2 mln zł brutto. Najtańsza oferta konsorcjum Erbudu i PBDI za 298,8 mln zł została odrzucona - podała GDDKiA.

Jak podała GDDKiA oferta konsorcjum z Erbudem została odrzucona jako niezgodna z ustawą o zamówieniach publicznych. Błąd konsorcjum z Erbudem polegał na tym, że złożyło ono oferty na dwie części zamówienia, podczas gdy w ogłoszeniu o zamówieniu było napisane, że ofertę można złożyć tylko na jedną część (zadanie) zamówienia.

Zobacz też: Przetarg na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

"Ograniczenie możliwości składania ofert do jednego zadania oznacza, że konsorcjum PBDI-Erbud na etapie przygotowywania ofert, powinno zdecydować, na które z zadań (tylko jedno z dwóch) będzie składało ofertę i złożyć ją zgodnie z dyspozycja zamawiającego" - napisała GDDKiA w uzasadnieniu do odrzucenia oferty.

Jako druga w tym przetargu z oceną 98 pkt. została oceniona oferta Budimeksu za 306 mln zł.

Postępowanie dotyczyło 9,4 km odcinka Ostróda Południe-Rychnowo, który ma zostać wybudowany w ciągu 20 miesięcy. Budżet zamawiającego wynosił 356,1 mln zł brutto.

W postępowaniu na zadanie drugie (Rychnowo - Olsztynek), jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Strabagu za 388,5 mln zł brutto.

Zobacz też: Pierwsza jazda Kia Sorento 2015 2.2 CRDi 200 KM aut.

Jako druga (99,06 pkt.) została oceniona oferta konsorcjum spółki zależnej Budimeksu - Mostostal Kraków oraz Ferrovial Agroman za 392,6 mln zł brutto. (PAP)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama