| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy powstanie?

Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy powstanie?

Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu trasy S7 to jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg ekspresowych w kraju. GDDKiA w końcu otworzyła oferty przetargowe, a 29 lipca 2015 r. podpisano umowę na budowę wyczekiwanego odcinka drogi S7. Kiedy zakończy się budowa?

Zobacz też: Rząd zbuduje całą S7 do 2020 r.

Zgodnie z wymogami prawnymi, GDDKiA musi odpowiadać na każde zapytanie ze strony przedsiębiorstw biorących udział w przetargu. Inwestor musi się ustosunkować do każdego pytania, także banalnego i to nawet w przypadku, gdy udzielał już oficjalnych odpowiedzi na ten sam temat innym biorącym udział w przetargu podmiotom. Przekłada się to bezpośrednio na przesuwanie terminu składania ostatecznych ofert. Pozostaje mieć nadzieję, że firmy starające się o kontrakt szybko rozwieją wszelkie swoje wątpliwości.

Aktualizacja - koniec przetargu na zachodnią obwodnicę Radomia

Z informacji GDDKiA wynika, że 30 stycznia 2015 r. zostały otwarte oferty przetargowe.

Najtańsza opiewa na ok. 729 mln zł, a najdroższa  na ok. 977 mln zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania ok. 834,5 mln zł. Inwestycja będzie  realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. 

"Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana jest cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca będzie mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Kolejnym etapem jest kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych a ostatnim - podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą.

Aktualizacja - wyłoniono wykonawcę zachodniej obwodnicy Radomia

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Dragados, która zadeklarowała że zbuduje 24,6 km drogi w 30 miesięcy za 729,4 mln zł.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi ekspresowej S7. Inwestycja będzie realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana była cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Aktualizacja - podpisano umowę na budowę zachodniej obwodnicy Radomia

29 lipca 2015 r. podpisana została umowa na realizację zachodniej obwodnicy Radomia. Kolejny 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej powinien zostać oddany do ruchu przed końcem 2018 roku.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK