reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autobus elektryczny: Warszawa z większym dofinansowaniem!

Autobus elektryczny: Warszawa z większym dofinansowaniem!

Elektryfikacja taboru autobusowego w Warszawie postępuje. MZA właśnie dostało dodatkowe 102 mln zł na zakup autobusów elektrycznych.

Jak można przeczytać w komunikacie serwisu programu Infrastruktura i Środowisko: "20 listopada br. Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą zwiększenie dofinansowania dla zakupu 130 szt. autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania. Miejskie Zakłady Autobusowe dostały prawie 102 mln zł dodatkowych środków."

W ramach tego projektu do końca listopada 2020 roku w Warszawie pojawi się w sumie 130 autobusów elektrycznych. Jednocześnie w stolicy trwa rozbudowa sieci ładowarek pantografowych na wybranych pętlach. Te prace zostaną zakończone w połowie 2021 roku. Projekt będzie kosztował w sumie 411 milionów złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 282 miliony złotych.

Autobus elektryczny: Warszawa doceniona za działania na rzecz elektryfikacji!

Skąd wzięły się dodatkowe 102 miliony? "Środki te pochodzą z oszczędności w ramach alokacji przyznanej miastu oraz z tzw. rezerwy wykonania, przydzielonej z końcem 2019 r. wszystkim miastom realizującym projekty transportu miejskiego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, a skierowanej na projekty o najwyższym stopniu zaawansowania."

Źródło: Materiały Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Autobus elektryczny Warszawa
Autobus elektryczny Warszawa

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama