reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Płynniejszy ruch pojazdów? Yanosik ma pewien pomysł.

Płynniejszy ruch pojazdów? Yanosik ma pewien pomysł.

Yanosik już dziś współpracuje z zarządcami dróg nad płynnością ruchu pojazdów. Teraz te działania staną się jednak pełniejsze. A wszystko za sprawą współpracy z belgijską firmą Be-Mobile. Ta stanie się podstawą powstania funkcji Yanosik traffic.

Rozwiązania informatyczne dla zarządców dróg nie są dla Yanosika niczym nowym. Od ponad 4 lat właściciel systemu współpracuje z koncesjonariuszami polskich autostrad, a także miastem Łódź, w którym dane z Yanosika stanowią jeden z elementów sterowania ruchem pojazdów w mieście.

- To dzięki tak licznej społeczności oraz zaawansowanym systemom analizy danych Big Data możemy badać wiele czynników, które zahaczają o bezpieczeństwo czy płynność ruchu w miastach i na drogach pozamiejskich. Chętnie angażujemy się we współpracę z zarządcami dróg czy też samorządami miast, by systematycznie poprawiać sytuację kierowców i usprawniać zarządzanie ruchem -  wyjaśnia Jakub Wesołowski, Yanosik.

Pod koniec 2019 roku twórcy systemu Yanosik nawiązali współpracę strategiczną z belgijską firmą Be-Mobile, która specjalizuje się w dostarczaniu technologii i danych związanych z ruchem drogowym.

- Poprzez wspólne działania oraz implementację nowych rozwiązań do przetwarzania informacji oferowanych przez Be-Mobile możemy jeszcze dokładniej i sprawniej analizować sytuację na polskich drogach. To z kolei może przełożyć się na kreowanie lepszej rzeczywistości w miastach, które z czasem mogą być faktycznie smart - dodaje Jakub Wesołowski, Yanosik.

Rozwiązania, których autorem są Belgowie z Be-Mobile z powodzeniem funkcjonują już w takich krajach jak Belgia, Holandia, Francja, Słowenia, Turcja czy kraje Skandynawii.

- Partnerstwo Yanosik i Be-Mobile daje nam możliwość stworzenia szeroko rozumianego „Ekosystemu Mobilności”, bardzo unikalnej i innowacyjnej platformy oferującej wiele rozwiązań dla urzędów miejskich i operatorów dróg: zarządzanie ruchem, analizy historyczne i w czasie rzeczywistym, C- ITS (komunikacja pojazd – infrastruktura drogowa), intermodalne planery podróży, informacje o ruchu drogowym w nawigacjach i wiele innych. Są to produkty bardzo nowe i wyjątkowe na polskim rynku, jednak z powodzeniem wdrożone przez nas w ponad 80 miastach w Europie i na świecie.- tłumaczy Jacek Saczuk, Be-mobile.

Wspólne działania marki Yanosik i Be-Mobile pomogą zarządcom dróg w odpowiednim reagowaniu na rosnący ruch na polskich drogach m.in. dzięki monitorowaniu korków czy analizie danych historycznych. Warto wspomnieć, że jednym z elementów “Ekosystemu mobilności”, który chcą stworzyć Yanosik i Be-mobile jest technologia C-ITS (Kooperatywne Inteligentne Systemy Transportowe) wprowadzona przez Unię Europejską. Jest to system pozwalający ostrzegać kierowców przed wszystkimi zdarzeniami na drogach np. na temat natężenia ruchu na danej drodze, czy chociażby czasu, przez jaki świecą się na skrzyżowaniu przed nim czerwone światła.

Źródło: Materiały prasowe Yanosik

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Płynniejszy ruch pojazdów? Yanosik ma pewien pomysł.
Płynniejszy ruch pojazdów? Yanosik ma pewien pomysł.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama