reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostrada A1 Stryków-Tuszyn: w budowie

Autostrada A1 Stryków-Tuszyn: w budowie

Autostrada A1 na odcinku Stryków-Tuszyn nadal jest w budowie. Termin oddania jej do użytku na tym fragmencie znowu się opóźni.

Autostrada A1 jest jedyną południkową autostradą przebiegającą przez Polskę. Prowadzić ma od Rusocina (Pruszcz Gdański) aż do Gorzyczek znajdujących się przy granicy z Czechami.

Autostrada A1 : Stryków-Tuszyn

Odcinek Stryków-Tuszyn ma długość 38-kilometrów i zlokalizowany jest na wschód od Łodzi. Jego oddanie do użytku umożliwi połączenie ze sobą trasy S8 oraz autostrad A1 i A2.  Na opisywanym odcinku będzie dużo, jak na warunki autostrady, węzłów i innych obiektów inżynierskich. Pojawią się cztery węzły autostradowe; „Brzeziny”, „Łódź Wschód” (robocza nazwa „Andrespol”), „Romanów” i „Tuszyn”. Oprócz tego, w ramach innego przedsięwzięcia zostanie zbudowany węzeł „Łódź Południe” (nazwa robocza węzeł „Wrocław”). Będzie usytuowany u zbiegu autostrady A-1 i drogi ekspresowej S-8, to znaczy między węzłami „Romanów”, a „Tuszyn”.

Zobacz też: Autostrada A1: Czerniewice - Brzezie – Kowal Lipiec 2013'

Autostrada A1 Stryków-Tuszyn: rozpoczęcie prac

Prace budowlane rozpoczęto 21 stycznia 2011 roku. Na czele konsorcjum, które zadeklarowało się wykonać roboty stoi Polimex-Mostostal. Koszty budowy odcinka Stryków-Tuszyn wyceniono na 1 158 689 880,68 zł.

Autostrada A1 Stryków-Tuszyn: zakończenie prac

Według planów odcinek Stryków-Tuszyn ma być skończony w sierpniu 2014 roku. Niestety w ostatnim czasie pojawiły się ogromne problemy. Kilka tygodni temu firma Strabag (podwykonawca), która miała wybudować wiadukty, zeszła z placu budowy. Polimex-Mostostal nie wierzy, że uda się utrzymać termin realizacji wszystkich prac. Niewykluczone zatem, że droga będzie gotowa dopiero w I-wszej połowie 2015 roku.

Zobacz też: Autostrada A1 - aktualności

Dane o postępie prac na odcinku Stryków-Tuszyn są przez nas stale uaktualniane.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Autostrada A1 na odcinku Stryków-Tuszyn nadal jest w budowie. Fot. Fotolia
Autostrada A1 na odcinku Stryków-Tuszyn nadal jest w budowie. Fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama