reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostrada A1 - aktualności

Autostrada A1 - aktualności

Oto czynne odcinki autostrady A1. Zobacz, w których miejscach trwają prace i kiedy zostaną one zakończone.

Autostrada A1: Rusocin - Gorzyczki

Autostrada A1 jest jedyną południkową trasą tego typu, która docelowo ma połączyć północ kraju z południem. Przebiegać ma od  Rusocina w województwie pomorskim, aż do przejścia granicznego w Gorzyczkach w województwie śląskim. Łącznie autostrada A1 ma mieć długość 568 km.

Zobacz też: Nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad

Autostrada A1: Rusocin – Nowa Wieś

Obecnie czynny jest północy odcinek A1 pomiędzy Nową Wsią (pod Toruniem) a Rusocinem (niedaleko Pruszcza Gdańskiego), którego koncesjonariuszem jest spółka AmberOne. Łączny koszt przejazdu autem osobowym całego odcinka to 29,90 zł.

Autostrada A1: Kowal - Stryków

Autostrada czynna jest także na odcinku pomiędzy Kowalem a Strykowem, dzięki czemu można na nią wjechać bezpośrednio z autostrady A2 (Węzeł Łódź Północ).

Zobacz też: 7 podpowiedzi jak należy jeździć autostradą?

Autostrada A1: Czerniewice - Kowal

W realizacji jest już brakujący, 64-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy Kowalem a Czerniewicami (pod Toruniem, w okolicach Nowej Wsi), który umożliwi szybkie dotarcie z Torunia do Łodzi. Problemy z jego realizacją spowodowały, że ponowna jego budowa ruszyła wiosną tego roku, a opóźnienia z tym związane mają przedłużyć termin oddania do użytku odcinka Czerniewice – Kowal na koniec 2013 roku.

Autostrada A1: Stryków - Tuszyn

W budowie jest także południowy odcinek autostrady A2 między Strykowem a Tuszynem o długości 40 km. Jego wykonanie w terminie, czyli do połowy 2014 roku, pozwoli dobrze skomunikować ze sobą Łódź i Piotrków Trybunalski.

Autostrada A1: Tuszyn - Pyrzowice

Najdłużej przyjdzie poczekać kierowcom na odcinek autostrady A1 biegnący od Tuszyna ( woj. łódzkie) aż do Pyrzowic. Ma on długość prawie 140 km i stanowić ma m.in. obwodnicę Częstochowy. Na chwilę obecną prace są wstrzymywane ze względu m.in. na konieczność powtórnego wykonania oceny oddziaływania na środowisko. Wykonany będzie w technologii betonowej. Termin zakończenia prac nieznany. Minister transportu Sławomir Nowak obiecał, że A1 Tuszyn-Pyrzowice będzie oddana w 2016 roku, ale wizja ta jest nad wyraz optymistyczna. Należy spodziewać się zatem opóźnień.

Zobacz też: Jazda autostradą – główne zagrożenia

Autostrada A1: Świerklany - Gorzyczki

Ostatni odcinek autostrady A1 Pyrzowice – Gorzyczki jest już prawie gotowy. Brakuje tylko jego 18-kilometrowego fragmentu Świerklany-Gorzyczki, który jest w realizacji. Na chwilę obecną odcinek jest przejezdny dla aut osobowych. Między węzłami „Świerklany” i „Mszana” wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi nr 932, 930 i 933, natomiast od węzła „Mszana” ruch odbywa się po autostradzie A1 prowadzącej do granicy państwa i dalej na południe Europy. Odcinek Świerklany-Gorzyczki powinien być gotowy w I-wszej połowie 2014 roku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy www.mp-consulting.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama