| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostradą dookoła, ale szybciej

Autostradą dookoła, ale szybciej

Z danych zgromadzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl wynika, że przejazd autostradą, nawet dłuższą niż zwykła droga o 140 km, jest dla nas czasowo opłacalny.

Analizie poddano drogę z Poznania do Węgorzewa na Mazurach. Trasa tradycyjna wynosi ok. 440 km, a przejazd nią zajmuje średnio nieco ponad 8 godzin. Z kolei jazda autostradą A2 pozwoli nam dojechać na miejsce już w 7 godzin, mimo że jest to droga dłuższa (bo licząca 582 km). Dodatkowo, kierowcy będą mieli okazję przejechać się po słynnej drodze ekspresowej S8, której ogromne koszty i tempo budowy wzbudziły wiele kontrowersji. Podróżujący zaoszczędzą zatem godzinę drogi, mimo że przejadą ponad 140 km więcej. To nie magia tylko... nowoczesność, która choć bywa odpłatna, na pewno ucieszy śpieszących na urlop.

Zobacz też: Ułatwienia w systemie poboru opłat na terenie UE

Średni czas przejazdu i długość trasy Poznań-Węgorzewo tradycyjną drogą (440 km) to 8 godzin i 5 minut, natomiast dojazd na miejsce autostradą (582 km) trwa średnio 7 godz. i 1 min.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali też średnią prędkość z jaką kierowcy poruszali się na omawianych trasach. Na drodze tradycyjnej wynosiła ona ok 55 km/h. Natomiast na autostradzie podróżni jechali z szybkością oscylującą wokół 83 km/h. Nic dziwnego, że na miejsce dotarli oni aż godzinę wcześniej. Jak widać dalej nie zawsze znaczy: dłużej.

Zobacz też: Jak dojechać do Krakowa?

Źródło: Korkowo.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »