| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > PSA się chwali nową normą EURO 6. W ich gamie to standard!

PSA się chwali nową normą EURO 6. W ich gamie to standard!

Normy emisji spalin są top tematem na rynku motoryzacyjnym. Grupa PSA ma zatem powody do radości. Firma ogłosiła właśnie, że wszystkie sprzedawane przez nią auta spełniają normę EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC.

1 września 2019 roku w Europie zaczęła obowiązywać nowa norma emisji spalin - EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC. Co się zmieni? W dużej mierze zaostrzony zostanie sposób testów. Dla przykładu w życie wejdzie test RDE (Real Driving Emissions), EVAP (emisja zanieczyszczeń przez odparowanie) oraz ISC (In Service Conformity). RDE określa dopuszczalne odchylenie emisji w rzeczywistych warunkach od emisji podczas pomiarów zgodnych z nowymi testami. EVAP mierzy węglowodory ulatniające się z układu paliwowego samochodu w ciągu 48 godzin, podczas gdy ISC wskazuje, że samochody używane poniżej 5 roku życia muszą cały czas spełniać te same normy co w momencie produkcji.

Nowa norma Euro 6 - nowe modele PSA ją spełniają!

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie PSA: "Wszystkie modele samochodów osobowych zostały już poddane wymienionym testom i uzyskały homologację. Dzięki temu klienci, którzy w tej chwili zamawiają dowolny model marki z Groupe PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall) mają pewność, że ich nowy samochód będzie zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i dotrze bez opóźnień."

W jaki sposób Francuzi spełnili wymogi normy EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC? Głównie za sprawą systematycznie wdrażanych rozwiązań inżynieryjnych. Mowa m.in. o modernizacji palety jednostek napędowych oraz obowiązkowym wyposażaniu benzyniaków w filtry cząstek stałych GPF, a diesle w technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Plantronics

Plantronics jest pionierem technologii audio i liderem rynku rozwiązań komunikacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »