| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostrada A4 znowu zagrożona?

Autostrada A4 znowu zagrożona?

Kolejne problemy z wykończeniem odcina autostrady A4 na odcinku "C" Konotopa-Stryków. Dotrzymanie terminu ukończenia autostrady na odcinku Stryków - Konotopa jest zagrożone.

Kolejne opóźnienia w budowie odcinka „C” autostrady A2. Minister Transportu oświadczył, że dotrzymanie terminu ukończenia autostrady na odcinku Stryków - Konotopa jest zagrożone. Odcinek ten buduje konsorcjum firm Boegl&Krysl i Dolnośląskie Surowce Skalne. Druga z tych firm zalega z płatnościami wobec podwykonawców. Na spotkaniu przedstawicieli GDDKiA i głównych wykonawców oraz banków finansujących budowę autostrady, które odbyło się w połowie stycznia br. roku, ustalono, że prace zostaną przeorganizowane, a część prac wykonywanych przez DSS przejmuje Boegl&Krysl.

Zobacz też: Zakaz jazdy TIR-ów w czasie Euro 2012?

Podwykonawcy, którym DSS zalega z płatnościami grożą, że złożą wniosek o upadłość spółki. Minister Nowak zapewnia jednak, że Ministerstwo Transportu pomaga w ratowaniu projektu, w sposób jaki tylko prawo na to pozwala i zaznacza, że panuje bardzo duża konkurencja, co może prowadzić do takich sytuacji.

Zobacz też: Drogowy bilans po długim styczniowym weekendzie

GDDKiA podpisała z tymi dwoma firmami kontrakt opiewający na 756,06 mln zł po tym jak chińska spółka Covec musiała się wycofać z inwestycji, bo nie płaciła podwykonawcom. Mimo kolejnych już opóźnień Minister Transportu zapewnia, że do czasu Euro 2012 odcinek ten będzie przejezdny, a zgodnie z kontraktem, do października tego samego roku ukończony. Minister również zapewnił, że trzyma pieczę nad inwestycją, bo będzie to jedna z głównych arterii dojazdowych do Warszawy w trakcie trwania mistrzostw.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »