reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostrada A4 znowu zagrożona?

Autostrada A4 znowu zagrożona?

Kolejne problemy z wykończeniem odcina autostrady A4 na odcinku "C" Konotopa-Stryków. Dotrzymanie terminu ukończenia autostrady na odcinku Stryków - Konotopa jest zagrożone.

Kolejne opóźnienia w budowie odcinka „C” autostrady A2. Minister Transportu oświadczył, że dotrzymanie terminu ukończenia autostrady na odcinku Stryków - Konotopa jest zagrożone. Odcinek ten buduje konsorcjum firm Boegl&Krysl i Dolnośląskie Surowce Skalne. Druga z tych firm zalega z płatnościami wobec podwykonawców. Na spotkaniu przedstawicieli GDDKiA i głównych wykonawców oraz banków finansujących budowę autostrady, które odbyło się w połowie stycznia br. roku, ustalono, że prace zostaną przeorganizowane, a część prac wykonywanych przez DSS przejmuje Boegl&Krysl.

Zobacz też: Zakaz jazdy TIR-ów w czasie Euro 2012?

Podwykonawcy, którym DSS zalega z płatnościami grożą, że złożą wniosek o upadłość spółki. Minister Nowak zapewnia jednak, że Ministerstwo Transportu pomaga w ratowaniu projektu, w sposób jaki tylko prawo na to pozwala i zaznacza, że panuje bardzo duża konkurencja, co może prowadzić do takich sytuacji.

Zobacz też: Drogowy bilans po długim styczniowym weekendzie

GDDKiA podpisała z tymi dwoma firmami kontrakt opiewający na 756,06 mln zł po tym jak chińska spółka Covec musiała się wycofać z inwestycji, bo nie płaciła podwykonawcom. Mimo kolejnych już opóźnień Minister Transportu zapewnia, że do czasu Euro 2012 odcinek ten będzie przejezdny, a zgodnie z kontraktem, do października tego samego roku ukończony. Minister również zapewnił, że trzyma pieczę nad inwestycją, bo będzie to jedna z głównych arterii dojazdowych do Warszawy w trakcie trwania mistrzostw.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

dotrzymanie terminu ukończenia autostrady A4 jest zagrożone.
dotrzymanie terminu ukończenia autostrady A4 jest zagrożone.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama