reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Obwodnica Opoczna oddana do ruchu

Obwodnica Opoczna oddana do ruchu

Obwodnica Opoczna to nowoczesna droga jednojezdniowa o trzech pasach ruchu w układzie 2+1. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie bezpieczne i łatwe poruszanie się. Głównym zadaniem tej trasy jest wyprowadzenie tranzytu z drogi krajowej nr 12.

Przystosowano ją do przenoszenia największych obciążeń, czyli do samochodów, których obciążenie sięga 11,5 tony na oś. Długość nowej trasy to 7,8 kilometra. Trzy pasy jezdni pozwalają na bezpieczne wyprzedzanie, o czym nie było mowy w centrum miasta, a co za tym idzie radykalne skracają czasu przejazdu.

Zobacz też: Drogowy bilans po długim styczniowym weekendzie

Wjazd  do centrum Opoczna, jak również na drogę wojewódzką 713 w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego zapewniają dwa nowoczesne, bezkolizyjne węzły.

Aby nowa trasa powstała, konieczne było wybudowanie ośmiu obiektów inżynierskich; 6 wiaduktów i dwa mosty na rzekami; Wąglanką i Drzewicką. Drugi z mostów w charakterystycznym błękitnym kolorze, to najdłuższy jednoprzęsłowy most w Polsce. Długość przęsła przekracza 130 metrów.

Zobacz też: Budowa kolejnych odcinków S-8 zapewniona

Prace budowlane przebiegały w bardzo dużej trosce o środowisko naturalne. Powstało wiele wygrodzeń i przepustów służących ochronie małych zwierząt i pozwalających im bezpiecznie migrować w okresie godów. Łączna długość siatek chroniących płazy przed wychodzeniem na drogę ma prawie 9 kilometrów długości. O komfort okolicznych mieszkańców zadbają natomiast ekrany dźwiękochłonne, których powierzchnia to blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Umieszczone są na długości 3,5 kilometra przy nowej drodze.

Zobacz też: Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego odcinka S-8

Prace budowlane ruszyły w połowie 2010 roku i zakończyły się ostatniego dnia 2011 roku. Kosztowały około 150 milionów złotych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Głównym zadaniem tej trasy jest wyprowadzenie tranzytu z drogi krajowej nr 12.
Głównym zadaniem tej trasy jest wyprowadzenie tranzytu z drogi krajowej nr 12.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Witold Florczak

Aktuariusz, Ekspert ds. wyceny rezerw na świadczenia pracownicze

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama