| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Ruch w Łodzi nie przyspiesza

Ruch w Łodzi nie przyspiesza

Ostatnimi czasy w Łodzi były przeprowadzanych wiele remontów dróg. Na nic się to jednak zdało, ponieważ całe miasto nadal jest zakorkowane – tak podaję serwis Korkowo.pl

W szczytach komunikacji średnia prędkość aut nie przekracza 23 km/h. Na trasach dojazdów również jest wolniej, niż chociażby pół roku temu.

Zobacz też: Autostrada A2 lada chwila otwarta

Łódź pod koniec maja na tle całej Polski wypadała dość dobrze. Przez ścisłe centrum w godzinach największego szczytu jechało się szybciej, niż w Szczecinie i Wrocławiu – średnio 23 km/h. Dalej od centrum zarówno w odległości 2-5 km jak i  5-10 km średnia prędkość wzrastała do 43-44 km/h. Przekroczenie 50 km/h na liczniku możliwe było dopiero po przejechaniu np. Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego czy Konstantynowa Łódzkiego.

Zobacz też: 30 sztuk Mitsubishi L200 dla budowniczych A2

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, w Łodzi jeździ się już znacznie gorzej. W ścisłym centrum w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego (16:00-18:00) szczytu, jeździ się tak jak pół roku temu, ze średnią prędkością 23 km/h. Wolniej poruszają się za to kierowcy na drogach położonych dalej od centrum. W odległości 2-5 km i 5-10 km od ścisłego centrum średnie prędkości oscylują w granicach 27-33 km/h. Wolniej jeżdżą także kierowcy w odległości 10-15 km od centrum bo tylko 45km/h. Korki tworzą się także na drogach dojazdowych do miasta.

Zobacz też: Nagroda dla GGDKiA za system ViaTOLL

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który monitoruje online sytuację na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Łodzi w godzinach od 06:00 do 22:0. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km, 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Źródło: creandi.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »