| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Po Euro 2012 koniec z budową dróg?

Po Euro 2012 koniec z budową dróg?

Kończą się pieniądze na budowę dróg i autostrad, nowych przetargów można się spodziewać dopiero w 2015 roku - donosi "Rzeczpospolita".

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że jeszcze w tym roku rozstrzygniętych zostanie 20 przetargów na budowę 250 kilometrów krajowych dróg i autostrad. Ich wartość wynosi 11 - 12 miliardów złotych. Wszystkie zostały już ogłoszone i wygląda na to, że na tym koniec aż do 2015 roku, ponieważ póki co GDDKiA nie planuje kolejnych projektów.

Zobacz też: Ludzkie szkielety wstrzymały budowę trasy S8

Kończą się pieniądze na budowę dróg i rząd nie przewiduje dawania kolejnych, również samorządy tną wydatki na trasy. Jak prognozuje Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, kolejne przetargi mogą pojawić się dopiero po 2015 roku.

Polski rynek budowlany może czekać prawdziwy kryzys, ponieważ obecnie działa na nim około 350 - 400 firm zajmujących się budową i utrzymaniem dróg. Wiele z nich prawdopodobnie będzie musiało zakończyć swoją działalność po Euro 2012. Również kierowcy mogą mieć powody do narzekań - wiele wskazuje na to, że dość uboga polska sieć dróg i autostrad przez trzy lata nie powiększy się w żaden sposób. 

Zobacz też: Kolejny odcinek A1 powstanie do końca 2013 roku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »