| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Podpisano umowy na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia

Podpisano umowy na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia

Via Carpatia to jedna z najważniejszych dróg w Polsce, będąca częścią międzynarodowego szlaku łączącego litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami. Budowa trasy S19 nie tylko usprawni transportowanie produktów po terenie Polski, ale także może dać szansę na rozwój wschodnich rejonów naszego kraju.

Umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze do węzła Kamień o długości ok. 10,5 km podpisano pod koniec ubiegłego tygodnia. Do zadań wykonawcy, prowadzącego inwestycję w systemie „projektuj i buduj”, będzie należeć zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z 5 mostami i 8 wiaduktami, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Odcinek zrealizuje firma Budimex za kwotę około 334 mln zł, w terminie 34 miesięcy. Nowy odcinek trasy S19 będzie częścią szlaku Via Carpatia łączącego północną i południową granicę Polski oraz kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami.

Odcinek S19 Podgórze - Kamień, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

- Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km)

- Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km)

- Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km)

Realizacja S19 na Podkarpaciu:

30,1 km - w użytkowaniu

85,1 km – koncepcja programowa w opracowaniu

34,8 km – w realizacji w trybie projektuj - buduj

19,4 km – w przetargu

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie kierowcom do ruchu drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem planowane jest w 2021 r. S19 na samym Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km.

Źródło: GDDKiA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Wybranowski

Adwokat, specjalista z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »