reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Polska pod śniegiem: sytuacja na czwartek

Polska pod śniegiem: sytuacja na czwartek

Śnieg w wielu miejscach przestał już padać, a sytuacja zaczyna się poprawiać. Wciąż jednak kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. 

W Warszawie po trasach autobusów komunikacji miejskiej jeździ 170 pługów zgarniając z nich śnieg i posypując mieszanką chlorku sodu z chlorkiem wapnia. Mieszkańcy stolicy powinni raczej korzystać z komunikacji miejskiej. Od rana do godziny 10 w Warszawie doszło do 10 kolizji i dwóch wypadków drogowych.

Problem z poruszaniem się mają też tramwaje, ponieważ śnieg ze zwrotnic musi być usuwany ręcznie przez motorniczych oraz pracowników nadzoru ruchu. Utrudnienia występują na głównych węzłach komunikacyjnych, czyli na Rondzie Starzyńskiego, pętli Górczewska, na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Al. Niepodległości, na Rondzie Wiatraczna, w Al. Reymonta oraz na Pl. Narutowicza.

Zobacz również: Jak poradzić sobie z zimą?

Na warszawskich drogach leży gruba warstwa śniegu, a pod nią lód. Synoptycy zapowiadają, że w ciągu dnia na Mazowszu może spaść około 20 centymetrów śniegu.
Drogi krajowa numer 718 na odcinku Pruszków-Ołtarzew jest zablokowana. Z powodu trudnych warunków drogowych przewrócił się tam tir.

Do południa odwołane zostały połączenia lotnicze realizowane z Okęcia. Nie odbędą się kursy między Warszawą a Frankfurtem, Paryżem, Helsinkami, Milanem Malpensą, Londynem Heathrow i Dublinem.

W godzinach porannych nie można było odlecieć do Krakowa. Niektóre rejsy były opóźnione, np. do Pragi, ale też z Monachium, Brukseli, Toronto oraz Gdańska.

Lotnisko funkcjonuje z przerwami, ponieważ co pół godziny na kwadrans są przerwy w startach i lądowaniach samolotów, ponieważ kolumna odśnieżająca oczyści pas startowy ze śniegu.

Na drogach krajowym województwa łódzkiego pracuje 160 pługosolarek i pługopiaskarek. Wszystkie szlaki komunikacyjne są tam przejezdne. Opady w Łódzkiem mają się skończyć około południa.

Na trasie krajowej nr 14 pod Sieradzem część drogi zablokował tir. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

Mieszkańcy Łodzi jadący w kierunku skrzyżowania al. Kościuszki z al. Mickiewicza napotkają trudności, ponieważ wykoleił się tam tramwaj, ruch jest utrudniony we wszystkich kierunkach.

W województwa kujawsko-pomorskim w wielu miejscach samochody ciężarowe blokują ruch i tworzą się korki. Tamtejsze drogi są zaśnieżone, pomimo że pracują na nich pługi. Zablokowane są drogi krajowe nr 10 w Rudnej k. Nakła, nr 1 w Świętem k. Grudziądza i Grzywnej k. Torunia, a także nr 5 w pobliżu Bydgoszczy.

Nieprzejezdne są odcinki dróg wojewódzkich w okolicach Włocławka - 267, 252, 301 i 244, w okolicach Torunia - 554, 649, 551, a także w pobliżu Inowrocławia - 555, 256.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Gebel, doradca podatkowy

Bartosz Gebel, doradca podatkowy. Ergotax biuro rachunkowe. Ergotax kancelaria doradcy podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama