REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Nissan GTR 2017 – jeszcze szybszy

Tomasz Korniejew
Nowy Nissan GTR 2017
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan

REKLAMA

REKLAMA

Nissan zdradził więcej szczegółów dotyczących najnowszej wersji sportowego modelu GTR. Model na rok 2017 napędza sześciocylindrowa jednostka napędowa rozwijająca moc 570 KM. To o 20 KM więcej niż dotychczas. Co jeszcze się zmieniło?

Nowy Nissan GTR 2017 – nadwozie

Wszelkie zmiany w wyglądzie Nissana GTR miały jeden cel - poprawić właściwości aerodynamiczne nadwozia. Producent postanowił „wycinąć” z karoserii GTR możliwie najwięcej, by auto zwłaszcza przy wysokich prędkościach prowadziło się jeszcze stabilniej. W tym celu przeprojektowano m.in. maskę, zderzak, reflektory, a także powiększono wlot powietrza (to ostatnie, by zapewnić lepsze chłodzenie jednostki napędowej).

REKLAMA

Zmiany nie ominęły także kształtu krawędzi progów - dzięki temu ograniczono ilość powietrza zasysanego pod spód pojazdu, co przełożyło się na zwiększenie stabilności.

Ale mimo zmian stylizacyjnych nadwozie GTR wciąż ozdabiają charakterystyczne dla modelu elementy.  W tylnej części nadwozia pozostawiono okrągłe lampy a modyfikacje ograniczono m.in. do zderzaka oraz zastosowania nowych wlotów powietrza.

Nowy Nissan GTR 2017

Nowy Nissan GTR 2017

Nissan

Nissan

Zobacz też: X-Trail Bobsleigh - siedmiomiejscowy bobslej Nissana

Nowy Nissan GTR 2017 – wnętrze

Przy okazji modernizacji „odchudzono” nieco przedział pasażerski. Producent, (celem zmniejszenia masy) zdecydował się na redukcję ilości materiału tapicerowanego znajdującego się pod warstwą skóry.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeprojektowano kokpit, w tym zredukowano liczbę przycisków sterujących systemem nawigacji i radia z 27 do 11.

Na konsoli centralnej zastosowano większy – ośmiocalowy wyświetlacz, nie zapomniano również o uproszczeniu interfejsu systemu komputera okładowego.

Jedną z istotniejszych zmian we wnętrzu nissana GTR jest przeniesienie manetek służących do zmiany biegów z kolumny kierowniczej na koło kierownicy.

Ponadto przeprojektowano fotele, a zwłaszcza zmieniono konfigurację wypełnień bocznych z pianki.

Nowy Nissan GTR 2017

Nowy Nissan GTR 2017

Nissan

Nissan

Zobacz też: Nissan Pulsar z silnikiem o mocy 190 KM!

Nowy Nissan GTR 2017 – zmodyfikowany układ napędowy

Sześciocylindrowy, podwójnie turbodoładowany benzynowy silnik o pojemności 3,8 l, który napędza Nissana GTR, w najnowszej odsłonie zyskał dodatkowe 20 KM. Model na rok 2017 dysponuje mocą maksymalną 570 KM osiąganą przy 6800 obr./min. Według informacji Nissana, najnowszy GTR dysponuje maksymalnym momentem obrotowym w szerszym niż dotychczas zakresie obrotów.

Zwiększenie mocy to m.in. efekt zwiększenia ciśnienia doładowania oraz zastosowania układu sterowania zapłonem, który jest sterowany indywidualnie dla każdego cylindra.

Ale to nie koniec zastosowanych modyfikacji technologicznych. W silniku „VR38DETT”, zastosowano nawierty natryskiwane plazmą (zamiast tulei żeliwnych) co przełożyło się na zmniejszenie tarcia, zmniejszenie masy, poprawienie chłodzenia, zwiększenie mocy i zoptymalizowanie zużycia paliwa.

Nowy Nissan GTR 2017

Nowy Nissan GTR 2017

Nissan

Nissan

Więcej informacji na temat Nissana znajdziesz tutaj

REKLAMA

Jednostka napędowa została wyposażona w symetryczny układ niezależnych kolektorów wlotowych i wylotowych z podwójnymi turbosprężarkami o wysokiej wydajności, układ wtórnego obiegu powietrza zapewniający lepsze parametry emisji spalin przy rozruchu zimnego silnika, sterowany termostatycznie układ chłodzenia olejem, specjalną pompę olejową zapewniającą dopływ oleju do turbosprężarek oraz boczny układ smarowania z mokrą i suchą miską olejową.

W najnowszym Nissanie GTR zmodyfikowano również tryb pracy dwusprzęgłowej skrzyni biegów, co przełożyło się na słynniejszą pracę w sytuacjach, gdy kierowca powoli rusza z miejsca.

W modelu schodzącym z rynku w takiej sytuacji (przy lekko otwartej przepustnicy) moment obrotowy silnika zmniejszał się, co skutkowało m.in. ospałością w reakcji na gaz. W najnowszej odmianie GTR konstruktorzy zdecydowali się zrezygnować z tego zabiegu (moment obrotowy nie zmniejsza się), co skutkuje lepszą dynamiką.

Zdecydowano się także na obniżenie głośności pracy układu wydechowego w dolnych zakresach obrotów – efekt? Zwiększony komfort użytkowania w warunkach miejskich.

Standardowo najnowszy GTR 2017 jest wyposażony w napęd na obie osie ATTESA E-TS. W normalnych warunkach drogowych układ przekazuje 100% momentu obrotowego na tylną oś. Jednak rozdział napędu między osiami może wynieść 50:50 i jest korygowany w zależności od prędkości, przyspieszenia bocznego, kątów obrotu kierownicy, poślizgu opon, rodzaju nawierzchni i stopnia odchylenia kierunkowego.

To wszystko w połączeniu ze zwiększoną sztywnością nadwozia i dopracowanym układem zawieszenia poskutkowało polepszeniem właściwości jezdnych GTR. Według informacji producenta najnowsza wersja sportowego Nissana pokonuje na torze testowym odcinek slalomu o 4% szybciej niż model sprzed modernizacji.

Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Nowy Nissan GTR 2017
Nissan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA