| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Testy aut > Prezentacje > Opel Insignia – innowacyjny partner w biznesie

Opel Insignia – innowacyjny partner w biznesie

Opel Insignia to auto o ugruntowanej pozycji na rynku. Bogata gama wersji nadwoziowych oraz szeroka paleta silników decydują o jego popularności. Sukcesywnie rozwijany i udoskonalany, cały czas prezentuje wysoki stopień zaawansowania technicznego.

Opel OnStar – Osobisty Opiekun Klienta

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, w najnowszej Insignii Opel zaprezentował przełomowe rozwiązanie, niespotykane w tej klasie aut. Opel OnStar, bo o nim mowa, to zaawansowany system wsparcia kierowcy, gwarantujący mu nie tylko wysoki komfort podróżowania i bezpieczeństwo, ale i zupełnie nowe możliwości wykorzystania auta w biznesie. Na czym dokładnie polega?

Szybsze docieranie do celu

W ramach systemu OnStar, kierowca ma do dyspozycji doradcę, z którym może połączyć się w każdej chwili za przyciśnięciem jednego klawisza. Konsultant ten doradzi prowadzącemu m.in. optymalną trasę dojazdu w wybrane przez niego miejsce, zdalnie ustawiając cel w nawigacji Insignii. Doradca pomoże także odnaleźć w jego okolicy interesujący go hotel bądź najbliższą stację paliw, jeśli w aucie poziom paliwa będzie niski. Wytyczy także objazd, jeśli na drodze pojawi się nieprzewidziany korek. Z punktu widzenia przedsiębiorcy rozwiązanie to pozwala wyraźnie skrócić czas dotarcia na spotkanie biznesowe i ograniczyć stres, jaki takiej podróży możesz towarzyszyć.

Automatyczne reagowanie na wypadek

Ale to nie wszystkie możliwości systemu OnStar. Jednym z jego przewodnich zadań jest dbanie o życie i zdrowie podróżujących Insignią osób. W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem auta, jego komputer bezzwłocznie uruchomi automatyczny system wzywania pomocy, a ten poprzez konsultanta, zawiadomi odpowiednie służby ratownicze (jeśli kierowca nie będzie reagował na komunikaty doradcy).

Pomoc w odnalezieniu skradzionego auta

Z punktu widzenia przedsiębiorcy niewątpliwą zaletą systemu jest także możliwość szybkiego zlokalizowania auta jeśli dojdzie do jego kradzieży. Właściciel samochodu również może liczyć na pomoc doradców OnStar. Konsultanci na jego życzenie przekażą Policji aktualne położenie auta, a nawet zablokują zapłon w pojeździe, skutecznie unieruchamiając poszukiwany samochód. Jeśli w aucie znajdowały się ważne dokumenty firmy (faktury, pełnomocnictwa, akta spraw sądowych itp.) albo jej specjalistyczny sprzęt, to istnieje duża szansa na ich odzyskanie. Na życzenie właściciela auta, usługę lokalizacji można jednak zawsze łatwo dezaktywować.

Pełna diagnostyka samochodu

Oprócz tego wszystkiego, system OnStar oferuje użytkownikowi Opla Insignii szereg innych przydatnych funkcji. Na wyświetlaczu swojego smartfona może on sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, kondycję oleju silnikowego, ilość paliwa w baku, czy termin zbliżającego się przeglądu. Skontroluje także pojazd na wypadek pojawienia się ewentualnych błędów czy usterek, a raz w miesiącu OnStar prześle e-mailem całościowy raport o stanie technicznym auta do jego właściciela.

Kierowca zyskuje zatem więcej czasu na realizację zadań, ważnych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Brak konieczności ręcznego obsługiwania nawigacji, zwiększa jego bezpieczeństwo za kierownicą, a wczesna informacja o zbliżającym się przeglądzie pojazdu, pozwoli mu z wyprzedzeniem zaplanować  plan pracy na nadchodzące dni.

System ten wprowadza Opla Insignię w świat absolutnie najnowszej techniki, który dotąd dostępny był wyłącznie w klasie aut luksusowych. Co więcej, korzystanie z niego jest w pełni darmowe przez okres pierwszego roku.

Opel Insignia – unowocześnione wnętrze

Innowacyjne jest także wnętrze nowej Insignii, które przy okazji ostatniego liftingu zostało gruntownie zmodernizowane. Na środku konsoli centralnej pojawił się nowy, dotykowy ekran systemu multimedialnego o przekątnej 8-cali i wysokiej rozdzielczości. Co więcej, od wersji Edition, dostępny jest także drugi wyświetlacz o takiej samej przekątnej, umieszczony w miejscu analogowych wskaźników prędkości i obrotomierza. Na jego ekranie mogą być wyświetlane nie tylko parametry dotyczące samego auta, ale i mapa nawigacji satelitarnej, czy obowiązujące na danym odcinku trasy znaki drogowe (system Opel Eye).

Przestronna kabina

Funkcjonalność auta firmowego zależy w dużym stopniu od jego przestronności. Z uwagi na duży rozstaw osi, nowa Insignia oferuje pięcioosobową kabinę z dużym przedziałem pasażerskim. W zależności od wybranej wersji nadwoziowej, bagażnik Opla Insignii ma nieco inną kubaturę. W sedanie ma on pojemność 500 litrów, w hatchbacku 530-litrów, a w kombi aż 540 litrów. Ta ostatnia odmiana ma też jeszcze więcej miejsca nad głową w drugim rzędzie siedzeń, ze względu na nieco wyżej poprowadzoną linię dachu.

Certyfikowane fotele AGR

Z uwagi na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w tym naturalną skórę (opcja), nowoczesne wyposażenie i solidne wyciszenie kabiny, Insignia z powodzeniem może pełnić funkcję auta reprezentacyjnego. Na wysoki komfort podróżowania wpływ mają także jej fotele, w tym te z certyfikatem AGR, adresowane dla osób spędzających wyjątkowo dużo czasu za kierownicą auta.

Nowoczesna gama silników

Potężne auto mające spełnić najróżniejsze wymagania i odnaleźć się w każdej roli, powinno posiadać mocne i wydajne silniki. Z tego powodu prawie wszystkie jednostki napędowe oferowane w Oplu Insignii posiadają turbodoładowanie. W połączeniu z ich niedużą pojemnością skokową, gwarantuje to świetne osiągi przy relatywnie niskim zużyciu paliwa.

Ciche i oszczędne silniki Diesla

Klienci prowadzący swój biznes powinni zwrócić szczególną uwagę także na oszczędne i bardzo ciche silniki Diesla dostępne w nowej Insignii. To one pozwalają skutecznie ograniczyć koszty podróży służbowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów i komfortu jazdy (zwłaszcza w połączeniu z automatyczną skrzynia biegów).

Gama silników Diesla obejmuje trzy bardzo wydajne motory – 1.6 CDTi 120 KM, 1.6 CDTi 136 KM i 2.0 CDTi 170 KM. Podstawowy 120-konny silnik zachwyca niezwykle niskim zużyciem paliwa. W mieście spala on 4,9 l oleju napędowego na 100 km, na trasie jego apetyt potrafi spaść nawet do 3,7 l/100 km (Insignia hatchback)! Co ważne, nawet znacznie mocniejszy, aż 170-konny motor, okazuje się być bardzo ekonomiczny, zadowalając się średnio 6,8-litrami paliwa na 100 km. Opel Insignia udowadnia zatem, że utrzymanie nawet ogromnego kombi z pojemnym bagażnikiem i mocnym silnikiem, nie musi wiązać się z wysokimi kosztami eksploatacji.

Opel Insignia z napędem 4x4

Ważą cechą Opla Insignii jest także możliwość wyposażenia go w napęd 4x4, zapewniający lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Jakby tego było mało, osoby przemieszczające się często w trudniejszym terenie – architekci, projektanci, inżynierowie – mogą wybrać jeszcze wszechstronniejszą odmianę Insignii czyli Country Tourer. Wyposażona w napęd wszystkich kół, podwyższony o 20 mm prześwit i dodatkowe osłony podwozia, jest w stanie dotrzeć tam, gdzie zwykłe auto nie byłoby w stanie. Co więcej, wersja ta może nawet ciągnąć przyczepę z ładunkiem, a o jej stabilność będzie dbać system elektronicznej stabilizacji przyczepy.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Inżynierowie Opla odpowiedzialni za bezpieczeństwo Insignii, wykonali swoje zadanie wzorowo, zabezpieczyć zarówno kierowcę jak i pasażerów przed  niebezpieczeństwami na drodze. Oprócz zaawansowanego, wielowahaczowego zawieszenia gwarantującego pewne prowadzenie nawet w trakcie gwałtownych manewrów, wyposażyli Opla Insignię  w szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa. System stabilizacji toru jazdy, rozpoznawania znaków drogowych Opel Eye, skrętne reflektory bi-ksenonowe AFL czy układ wspomagania parkowania to niektóre z nich. Całkowitą nowością jest adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją automatycznego hamowania, który samoczynnie utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego  pojazdu. Jeśli kierowca nie zareaguje na zagrożenie, system automatycznie rozpocznie hamowanie za niego.

Źródło: nieznane

Ople Insignia w leasingu 0%

Mocną stroną Opla Insignii jest także sposób finasowania jego zakupu – co odzwierciedla specjalna oferta producenta  pozwalająca nabyć nową Insignię w ramach leasingu 0%, dofinansowanego przez koncern General Motors.

Klienci będą mogli także sprawdzić działanie nowatorskiego sytemu OnStar i zweryfikować wszystkie informacje na temat auta w ramach jazd testowych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »