Test Dacia Logan 0.9 TCe: nadwozie
Druga generacja Logana przeszła gruntowną metamorfozę. Ten prawie 4,5-metrowy sedan (4347 mm) zyskał nowe przednie i tylne reflektory, znacznie potężniejszy przedni grill i zdecydowanie bardziej harmonijne wyprofilowanie tylnych szyb przy słupku C. Projektantom udało się też całkiem nieźle wkomponować w linię nadwozia pojazdu ogromny bagażnik, dzięki czemu auto nie wygląda szpetnie, zachowując jednocześnie klasyczną linię sedana. Nie jest to może najładniejszy przedstawiciel aut tego segmentu w swojej klasie, ale jego stonowany wygląd zapewne trafi gusta szerokiej grupy klientów.
reklama
reklama
Zobacz też: Test Dacia Logan MCV 1.2 16V 75 KM LPG
Test Dacia Logan 0.9 TCe: wnętrze
Wnętrze Dacii Logan cechują dwie rzeczy – duża przestronność i wszechobecny twardy plastik. W porównaniu do poprzednika zmiany są ogromne i czuć nową jakość, ale na tle Chevroleta Aveo czy Skody Rapid nawet najbogatsza wersja Laureate prezentuje się jednak znacznie skromniej. Największe zastrzeżenia budzą niewygodne fotele i tylna kanapa (zbyt wyprostowana sylwetka, za słabe podparcie boczne i zbyt krótkie siedziska), niska jakość plastików zastosowanych do wykończenia kabiny i mało ergonomiczne położenie poszczególnych przycisków (np. od sterowania szybami) oraz pokręteł (trzeba odrywać plecy od fotela). Mniejsza powinna być też kierownica, którą przecież standardowo wyposaża się we wspomaganie.
Zobacz też: Test Renault Clio IV Grandtour 0.9 Tce - funkcjonalne piękno
Test Dacia Logan 0.9 TCe: przestronność
Lista mankamentów nie jest mała, ale koszyk zalet kabiny nowej Dacii Logan jest równie bogaty. Przede wszystkim w obu rzędach siedzeń nie zabraknie miejsca na nogi i głowy osób o wzroście ok. 185 cm. Także bagażnik, element tak ukochany przez polski naród, jest bardzo pojemny (aż 510 l ) choć zawiasy od jego klapy (wyposażone w „roznegliżowane” sprężyny) wnikają wyraźnie do jego wnętrza. W aucie nie zabrakło schowków na drobne przedmioty oraz uchwytów na duże butelki napoju.
Zobacz też: Test Fiat 500L 1.3 MultiJet II 85 KM: nietuzinkowy sposób na rodzinę
Ogromny potencjał skrywa system multimedialny Media Nav (za naprawdę nieduże pieniądze - ok . 950 zł). Nawigacja GPS jest niezwykle czytelna i bajecznie łatwa w obsłudze. Do tego całym systemem możemy zarządzać wykorzystując do tego dotykowy ekran o matowej, 7-calowej matrycy, którą cechuje dobre oddanie kolorów i świetna reakcja na dotyk. Główną wadą układu są słabe głośniki współpracujące z nim oraz brak odtwarzacza płyt kompaktowych (jest za to wejście USB).