Pierwsze zdjęcia zapowiadające premierę Hyundaia i40 Wagon wywołały furorę. Wielu miłośników motoryzacji przyzwyczajonych do nudnej stylizacji koreańskich samochodów zostało zaskoczonych wyglądem nowego produktu w klasie średniej.
I40 Wagon prezentuje się godnie. Zwraca uwagę odważnymi przetłoczeniami i bryłą zachowującą odpowiednie proporcje. Tył samochodu, mimo że mamy do czynienia z nadwoziem typu kombi prezentuje się dynamicznie. Całość wygląda elegancko zwłaszcza z widocznymi na zdjęciach obręczami ze stopów lekkich i przyciemnionymi szybami w tylnej części nadwozia. Tzw. dobrą robotę robią też reflektory LED, w których rządek diod LED ułożony jest w atrakcyjnie wyglądający zawijas.
reklama
reklama
Samochód ma długość 477 cm, a szerokość 181, 5 cm, czyli nie odbiega pod względem wielkości od przeciętnej w klasie.
Zobacz też: Test Kia Optima: Mistrzyni pierwszego wrażenia
Wnętrze
Tablica przyrządów Hyundaia i40 wygląda świeżo i nowocześnie. Konsola centralna jest wypukła i ma przetłoczenia. Znajduje się w niej duży kolorowy wyświetlacz zestawu audio i nawigacji oraz kilka pokręteł i przycisków sterujących m.in. układem klimatyzacji.
Tuż przed kierowcą, za kołem kierowniczym umieszczono wskaźniki prędkościomierza, obrotomierza i kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego. Całość prezentuje się atrakcyjnie, a materiały użyte do wykończenia kokpitu są dobrej jakości.
Fotele kierowcy i pasażera są wystarczająco obszerne jak na europejskie standardy, podobnie do tylnej kanapy ale z tyłu może wysokim pasażerom brakować nieco miejsca nad głową.
Przedział bagażowy ma objętość 553 l, co jest wynikiem który zadowoli nawet czteroosobową rodzinę.
W wyposażeniu standardowym podstawowej wersji i40 Wagon znajdziemy m.in. radioodtwarzacz z MP3 z przyciskami sterującymi umieszczonymi na kole kierownicy, komputer pokładowy, manualną klimatyzację czy system kontroli trakcji. W widocznej na zdjęciach najbogatszej odmianie Premium, dopłacać nie trzeba m.in. za dwustrefową automatyczną klimatyzację, podgrzewaną kierownicę, nawigację z kamerą cofania czy osiemnastocalowe obręcze ze stopów lekkich. W wersji Premium nie trzeba także dopłacać za adaptacyjne reflektory ksenonowe.
Zobacz też: Test Alfa Romeo 159 SW: dla koneserów
Napęd/układ jezdny
W gamie silnikowej Hyundaia i40 jest dostępna jedna jednostka wysokoprężna o pojemności 1,7 l ale w dwóch wariantach mocy. Słabsza rozwija 115 KM, natomiast mocniejsza 136 KM. Do napędu opisywanego egzemplarza posłużyła mocniejsza wersja silnika.