reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Zima > Na co zwracać uwagę przy parkowaniu w mieście zimą?

Na co zwracać uwagę przy parkowaniu w mieście zimą?

Bezpieczne pozostawienie samochodu zimą na dłuższy, nawet kilkudziesięciominutowy postój jest nie lada sztuką, której nie można nauczyć się na kursach dla przyszłych kierowców.

Samochód należy zostawiać zawsze w takim miejscu, aby wyjazd z niego nie został zasypany przez pracujące pługi śnieżne. Parkując na chodniku trzeba się z tym liczyć, jeżeli niedawno spadł śnieg i jezdnia nie została jeszcze oczyszczona. Bardzo ważne jest, aby nie pozostawić samochodu na pochyłości lub w najniższym punkcie zagłębienia terenu. W pierwszym przypadku może on się samoczynnie zsunąć się, nawet z kołami zablokowanymi hamulcem ręcznym, w drugim – może przymarznąć do drogi.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć samochód przed mroźną nocą?

Niezwykle ważne jest, aby nie pozostawić samochodu w miejscu, gdzie będzie on utrudniał odśnieżanie. Informują o tym specjalne znaki, ale większość kierowców je lekceważy, licząc na to, że śnieg nie będzie w najbliższym czasie padał, a więc nie będzie odśnieżania.

Nie należy parkować w pobliżu stert śniegu, pochodzącego z odśnieżania. Wcześniej czy później zostanie on wywieziony, a utrudnią to lub uniemożliwią samochody, tarasujące dojazd do takiej sterty. Blisko stojące auto może być także uszkodzone przy ustawianiu ładowarki lub przez manewrujące pojazdy. Jeżeli w pobliżu takiego miejsca stoi znak zakazujący postoju podczas zalegania śniegu, zaparkowane samochody mogą zostać odpłatnie odholowane na policyjne parkingi bez zgody i wiedzy ich właścicieli.

Zobacz również: Czy warto dokładnie odśnieżyć samochód przed ruszeniem?

Zaparkowany na chodniku samochód nie może w żadnym wypadku tarasować przejścia dla pieszych. Musi ono mieć co najmniej 150 cm szerokości, aby mogły z niego korzystać także osoby niepełnosprawne. Nie ma znaczenia, że samochód stoi 1,5 m od ściany budynku, jeżeli pod tą ścianą znajduje się hałda śniegu i pozostawione przejście nie pozwala nawet na minięcie się dwóch osób. Taki samochód może zostać odholowany na policyjny parking za stosowną opłatą.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Samochód należy zostawiać zawsze w takim miejscu, aby wyjazd z niego nie został zasypany przez pracujące pługi śnieżne. Fot. Newspress
Samochód należy zostawiać zawsze w takim miejscu, aby wyjazd z niego nie został zasypany przez pracujące pługi śnieżne. Fot. Newspress

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Naróg

Usługi i Doradztwo Kadrowe. Szkolenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama