reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Słownik > Parkowanie przodem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie przodem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie prostopadłe przodem do krawędzi, a więc najczęściej także do osi drogi, jest manewrem prostym. Jedyna trudność polega na ocenie szerokości własnego pojazdu i wolnego miejsca pozostawionego przez zaparkowane wcześniej samochody.

Parkować w ten sposób można jedynie w miejscach do tego przeznaczonych, o czym informują zarówno znaki drogowe, jak i linie, namalowane na drodze.

Parkując, należy pamiętać o pozostawieniu dostatecznie dużo miejsca po obu stronach pojazdu, aby było możliwe otworzenie drzwi i opuszczenie go oraz aby nie utrudnić kierowcy i pasażerom sąsiednich aut zejścia do nich. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na ewentualne istnienie krawężnika i jego wysokość w miejscu, do którego dotrze przód pojazdu. Karoserie współczesnych pojazdów mają wiele elementów tuż nad powierzchnią drogi, które można łatwo uszkodzić dojeżdżając zbyt blisko do krawężnika. Jeśli miejsce w które wjeżdżamy jest zbyt ciasne, można manewr wykonać na dwa razy: najpierw skręcić tak, aby wycelować środkiem auta mniej więcej w zewnętrzną krawędź miejsca, wycofać po czym wyrównać i wjechać na miejsce.

Poważną trudność stanowi wyjechanie spomiędzy tyłem z takiego miejsca parkingowego w sytuacji, gdy widoczność zasłaniają większe, parkujące równolegle auta. Nie widać wtedy, czy droga na którą wyjeżdżamy jest wolna. Często jest niezbędna pomoc innej osoby.

Zobacz też: Lane Assist

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama