reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Holowanie > Jak parkować z przyczepą campingową?

Jak parkować z przyczepą campingową?

Samo holowanie przyczepy stanowi dla kierowcy sporą niedogodność. Jest ona tym większa, im większa i cięższa jest przyczepa. Najgorzej jest w przypadku przyczepy campingowej.

Parkowanie z przyczepami campingowymi na drogach i parkingach publicznych ma pewne ograniczenia. Najistotniejszym jest znak drogowy D-18 „Parking”, który wyklucza możliwość pozostawiania w takim miejscu przyczep campingowych. Nadgorliwi stróże prawa uważają, że na takim parkingu nie może parkować także zespół, złożony z pojazdu i przyczepy campingowej.

Zobacz również: Jak nauczyć się cofania z przyczepą po łuku – ćwiczenia praktyczne.

Jest to spora nadinterpretacja. Przepis, mówiący o istnieniu parkingu za znakiem D-18 mówi wyraźnie, że w tym miejscu mogą parkować wszystkie pojazdy i zespoły pojazdów, Z WYJĄTKIEM przyczep campingowych. Nie ma ani słowa o tym, że nie jest dopuszczane także parkowanie ZESPOŁÓW, złożonych z samochodu i ciągniętej przez niego przyczepy.

Zobacz również: Jak zawrócić z przyczepą na wąskiej drodze?

Jeżeli pod znakiem D-18 nie ma tabliczki T 23e, mówiącej o zakazie parkowania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej, mogą w tym miejscu parkować zespoły pojazdów o dowolnej masie, także te, w skład których wchodzi przyczepa campingowa. Natomiast wprowadzenie ograniczenia tonażu automatycznie zakazuje parkowania w tym miejscu zespołów, o większej, niż wymieniona na tabliczce masa. Zwykle samochód, nawet niewielki, w połączeniu z przyczepą, ma DMC (dopuszczalną masę całkowitą) w granicach 3 do 3,5 tony.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama