| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Wypadki z udziałem rowerzystów – przyczyny i sposoby zapobiegania

Wypadki z udziałem rowerzystów – przyczyny i sposoby zapobiegania

Firma OSRAM wspólnie z Komendą Powiatową Policji już po raz szósty wsparła edukacyjny piknik „ Bezpiecznie na rowerze”, który odbył się pod koniec kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim

To już kolejna, szósta edycja akcji edukacyjnej organizowanej przez Państwa szkołę. Czy uważa Pan, że takie akcje są potrzebne?
Takie przedsięwzięcia są potrzebne z kilku powodów. Przede wszystkim podnoszą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, ale również są okazją do zintegrowania środowiska lokalnego, do wspólnego spotkania dzieci, rodziców, mieszkańców miasta. Corocznie w organizację imprezy angażują się rozmaite firmy, instytucje, osoby prywatne. Ściśle współpracujemy z Komendą  Wojewódzką Policji – Wydziałem Ruchu Drogowego, z Komendą Powiatową Policji, ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną. Organizatorem akcji jest – obok naszej szkoły – Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, ale włącza się w nią także mnóstwo lokalnych firm. To świadczy o zainteresowaniu przedsięwzięciem, ale także o tym, że na tego rodzaju imprezy jest zapotrzebowanie.

Zobacz też: W jaki sposób przewozić rowery samochodem?

Czy dzieci chętnie uczestniczą w akcji? Co jest dla nich największą atrakcją?
Sam festyn „Bezpiecznie na rowerze” jest tak naprawdę ukoronowaniem działań, które   rozpoczynają się znacznie wcześniej, w szkołach, gdy nauczyciele przygotowują uczniów do bycia aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Uczniowie klas czwartych przymierzają się do uzyskania pierwszego w życiu „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej i na zajęciach uczą się, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak prawidłowo uczestniczyć w ruchu drogowym, jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Chęć zdobycia karty rowerowej jest dla dzieci sporą motywacją, a dodatkową zachętą do udziału w imprezie są na pewno atrakcyjne nagrody, które zawdzięczamy sponsorom. Nie narzekamy na frekwencję, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

Czy edukacja związana z bezpieczeństwem dzieci na drodze powinna być stałym elementem programu nauczania w szkołach?
Oczywiście, że tak. Jest to stały element programów wychowawczych i profilaktyki w naszej szkole. Statystyki wypadków drogowych są bezlitosne i pokazują, że zbyt często ofiarami są dzieci. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, a także uświadamianie dzieciom zagrożeń, wynikających z bycia uczestnikiem ruchu drogowego są absolutną koniecznością.

Źródło: materiały prasowe Komunikado.pl

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK