| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Poślizg - jak go uniknąć? Styl jazdy, a skłonność do poślizgu

Poślizg - jak go uniknąć? Styl jazdy, a skłonność do poślizgu

Brawura i permanentne przecenienie swoich umiejętności to cechy większości polskich kierowców. W rezultacie więcej niż co trzeci prowadzący przynajmniej raz wpadł w poślizg przez własną nieodpowiedzialność.

Według wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Szkoły Jazdy Renault 37% kierowców wpadło w poślizg podczas prowadzenia samochodu po śliskiej nawierzchni, natomiast prawie 20% wpadło w takich warunkach w poślizg wielokrotnie. Można z tego wywnioskować, że spora część kierowców przeceniła swoje umiejętności bądź brakowało jej podstawowej wiedzy z zakresu zachowania samochodu na śliskiej nawierzchni.

Zobacz też: Skurcz podczas jazdy - jak z nim walczyć?

O skłonności do nerwowych zachowań części kierowców może też świadczyć fakt, że np. aż 37% spośród osób, które przekraczają dozwolony limit prędkości z powodu zbyt wolnej jazdy innych kierowców, wpadło
w poślizg wielokrotnie. Dane pokazują również, że 65% spośród tych, którzy w ogóle przyznają się do przekraczania prędkości wpadło w poślizg przynajmniej raz. Jednocześnie 68% osób, które deklarują, że nigdy nie przekraczają limitów prędkości nigdy też nie wpadło w poślizg.

Zobacz też: Pewność siebie, a styl jazdy. Jakie cechy ma dobry kierowca?

Z badań wynika, że mężczyźni znacznie częściej wpadają w poślizg niż kobiety, 44% w porównaniu do 25%. Większość kierujących pojazdami charakteryzuje zawyżona samoocena. Myślą, że są dobrymi kierowcami i poradzą sobie w każdej sytuacji na drodze. Niestety pytania o wiedzę lub testy praktyczne pokazują, że tak nie jest – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Źródło: Materiały prasowe Renault

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »