| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Technika jazdy

Technika jazdy

Technika jazdy sportowej, jazda w stylu Eco, tajniki jazdy po zakrętach, jak zaparkować w kopercie, jazda po śliskiej nawierzchni, hamowanie silnikiem, jak uniknąć aquaplaningu. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poradach ekspertów zgromadzonych w naszym serwisie "Technika jazdy" http://technika-jazdy.wieszjak.pl/">technika-jazdy.wieszjak.pl.

Odbycie kursu i zdanie egzaminu na prawo jazdy nie świadczy o tym, że kierowca opanował dobrze technikę jazdy samochodem. Najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy moment w życiu każdego kierowcy następuje po kilku, a nawet po kilkunastu latach od odebrania prawa jazdy, gdy ten zaczyna czuć się pewnie. Oznacza to, że przestaje bać się wciskać gaz i zaczyna jeździć szybko. Niestety brak dobrej znajomości techniki jazdy doprowadza często do wielu przykrych zdarzeń. W serwisie technika jazdy nasi eksperci zgromadzili wiele interesujących porad dla bardziej i mniej doświadczonych kierowców.

W dziale Bezpieczeństwo zgromadziliśmy teksty dotyczące technik bezpiecznej jazdy. Znajdują się tutaj odpowiedzi m.in. na pytania typu jak jeździć autem z napędem na tylną oś oraz napędem 4x4, jak hamować samochodem z ABS, czy jak przejeżdżać przez kałuże.

Tutaj znajdziesz porady z działu Bezpieczeństwo

Wielu kierowców nie ma doświadczenia w zakresie jazdy z przyczepą, prawidłowego pokonywania zakrętów, czy parkowania w tzw. kopercie. Porady, które ułatwią ćwiczenia manewrów tego typu znajdują się w dziale Manewry.

Tutaj znajdziesz porady z działu Manewry

Szczególnego skupienia wymaga jazda w trudnych warunkach atmosferycznych. Padające deszcz, czy śnieg oraz mgła wymagają od prowadzącego pojazd szczególnej ostrożności. Wiele ciekawych spostrzeżeń i rad doświadczonych kierowców, które ułatwią podróżowanie w trudnych warunkach atmosferycznych zgromadziliśmy w dziale Ograniczona widoczność.

Tutaj znajdziesz porady z działu Ograniczona widoczność

Wielu kierowców szczególnie przeraża perspektywa jazdy w warunkach zimowych. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność, węższe drogi (z racji zalegającego na poboczach śniegu) wymagają większych umiejętności z zakresu techniki jazdy. Wszelkie porady dotyczące techniki jazdy w warunkach zimowych skupiliśmy w dziale Zima.

Tutaj znajdziesz porady z działu Zima

Wbrew pozorom także poruszanie się samochodem po mieście wymaga określonych umiejętności. Choćby umiejętność sprawnego podjeżdżania pod i zjeżdżania z krawężników, umiejętność sprawnego ruszania spod świateł, czy włączania się do ruchu pozwolą uniknąć stresu i ułatwią życie wszystkim uczestnikom ruchu w mieście. Wszelkiego tego typu poradniki zgromadziliśmy w dziale Miasto.

Tutaj znajdziesz porady z działu Miasto

Oddzielną kategorią jest jazda w trasie. Technika jazdy na autostradach i drogach szybkiego ruchu, manewry wyprzedzania, wymagają konkretnej wiedzy. Ciekawe porady w tym zakresie można znaleźć w dziale Trasa.

Tutaj znajdziesz porady z działu Trasa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »