reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Znaki drogowe

Pierwszeństwo pieszych na pasach 2021 r. Co oznaczają zmiany?

Aktualizacja: 26.11.2020

Pierwszeństwo pieszych na pasach to temat, który powraca po raz kolejny. Jak wyglądają nowe przepisy w ostatecznym kształcie? Sprawdziliśmy to. »

Zielona strzałka a linia zatrzymania. Gdzie zatrzymać auto?

Aktualizacja: 18.11.2020

Dla pojęcia zielonej strzałki w prawo kluczowa jest linia zatrzymania. Co jednak w sytuacji, w której zarządca drogi jej nie wyznaczył? »

Zielona strzałka a pierwszeństwo. Co musisz wiedzieć?

Aktualizacja: 18.11.2020

Czy zielona strzałka w lewo daje kierowcy pierwszeństwo przejazdu? To wyjaśnimy dziś. Zobacz jak zachować się przy sygnalizatorze kierunkowym. »

Pierwszeństwo łamane: zasady zachowania się na skrzyżowaniu

Aktualizacja: 05.11.2020

Pierwszeństwo łamane dość mocno zmienia zasady obowiązujące na skrzyżowaniu. Jakie są jego zasady i o czym pamiętać? Już odpowiadamy. »

Pas rozbiegowy: kto ma pierwszeństwo?

Aktualizacja: 05.11.2020

Pierwszeństwo na pasie rozbiegowym jest dość ważną kwestią - szczególnie w kontekście obowiązkowej jazdy na suwak. Jak zatem z nim jest? »

Obszar zabudowany a miejscowość - jakie są różnice?

Aktualizacja: 20.10.2020

Dziś opowiemy o tym, czym tak właściwie różni się obszar zabudowany od miejscowości i kiedy te pojęcia stają się zbieżne. »

Zasada prawej ręki: co oznacza i kiedy ją stosujemy?

Aktualizacja: 12.10.2020

Podstawą dla każdego kierowcy jest znajomość znaków i przepisów. Zaraz obok nich pojawia się jednak zasada prawej ręki. Co oznacza? »

Teren zabudowany: zasady jasno wynikają z przepisów

Aktualizacja: 09.10.2020

Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o tym, jak wygląda definicja obszaru zabudowanego. Zasady panujące na nim przypomnimy jednak w tym materiale. »

Co ma pierwszeństwo: znaki czy światła?

Aktualizacja: 06.10.2020

Aby wiedzieć jak poruszać się po drogach, kierowca musi patrzeć na oznaczenia. Jaka jest jednak ich hierarchia? O tym właśnie opowiemy dziś. Zobaczcie co ma pierwszeństwo: znaki czy światła? »

Gdzie pieszy może przejść przez jezdnię? Odpowiadamy.

Aktualizacja: 02.10.2020

Prawo o ruchu drogowym to nie tylko zasady ruchu pojazdów. Przepisy określają również reguły, który obowiązują osoby poruszające się pieszo. A więc gdzie pieszy może przejść przez jezdnię? Sprawdziliśmy to. »

Czy można wyprzedzać na podwójnej ciągłej?

Aktualizacja: 24.09.2020

Dziś zajmiemy się dość ważnym pytaniem. A więc czy można wyprzedzać na podwójnej ciągłej? Generalna odpowiedź brzmi nie. Ale prawo przewiduje dwa odstępstwa. »

Strefa zamieszkania: ograniczenie prędkości wyznaczone bez znaku

Aktualizacja: 14.09.2020

Ustawodawcy starają się reagować na zmieniające się warunki ruchu. A w ostatnich latach jednym z kluczowych ruchów było wprowadzenie do przepisów takiego pojęcia jak strefa zamieszkania. Ograniczenie prędkości w tym przypadku nie musi być wyznaczane dodatkowym znakiem! »

Strefa ruchu: parkowanie dotyczą zasady ogólne

Aktualizacja: 09.09.2020

Parkowanie pod blokiem bywa nie lada wyzwaniem - miejsc do pozostawienia auta jest w Polsce zdecydowanie za mało. Mimo wszystko kierowcy powinni wykazać się czujnością. Szczególnie ci, których podjazd jest oznaczony znakiem strefa ruchu. Parkowanie w jej zamach jest wyznaczone. »

Strefa zamieszkania: parkowanie wymaga poznania zasad

Aktualizacja: 03.09.2020

Co do zasady strefa zamieszkania ma być przestrzenią sprzyjającą pieszym. To jednak nie oznacza, że nie mają do niej wstępu pojazdy. Mają! Muszą się jednak stosować do specjalnych zasad, które dotyczą m.in. parkowania. »

Strefa zamieszkania: przepisy sprzyjają pieszym!

Aktualizacja: 03.09.2020

Kluczowym pojęciem w tym przypadku jest spowolnienie ruchu. Nie chodzi jednak o tamowanie przejazdu aut. Bezpieczeństwo pieszych jest bowiem pojęciem nadrzędnym w strefie zamieszkania. Przepisy mówią o tym dobitnie! »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama