reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Postój i parkowanie > Czy można parkować na klepisku?

Czy można parkować na klepisku?

Czy można parkować na klepisku? Okazuje się, że nie zawsze. Straż miejska wlepia mandaty do 500 zł za parkowanie na klepisku, które trawnikiem już nie jest.

Mandat za parkowanie na trawniku

Przepisy ruchu drogowego jednoznacznie zabraniają zmotoryzowanym niszczenia zieleni. A przez niszczenie zieleni rozumiemy m.in. parkowanie na trawie, czy na wystających korzeniach drzew. Zabroniona jest także jazda po trawnikach i po innych nawierzchniach, na których występuje roślinność.

Przy czym, do niedawna za niszczenie zielni nie było uznawane parkowanie w miejscach, w których zieleni nie było, w tym parkowanie na tzw. klepiskach, czyli wyschniętych trawnikach, bez żywej roślinności. Tymczasem od mniej więcej roku, zdarza się, że Straż Miejska karze za parkowanie na klepiskach.

Czy można parkować na klepisku?

Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Zbigniew Leszczyński nie godzi się na taki stan rzeczy (na parkowanie na klepiskach). Jak czytamy w jego wypowiedzi na stronie internetowej Straży Miejskiej w Warszawie: „Ze względu na postępującą degradację trawników i brak reakcji ze strony części kierowców podjąłem decyzję o zaostrzeniu działań w tym obszarze. Nie tylko częściej będą kontrolowane miejsca w których kierowcy notorycznie pozostawiają samochody na trawnikach, ale również podejmowane będą czynności wobec tych, którzy samochody zostawili na tzw. klepiskach. Kierowcy będą surowo karani. Wszystkim nam powinno zależeć na ochronie przestrzeni publicznej.”

Mandat za parkowanie na klepisku może być surowy. W myśl obowiązujących przepisów może sięgnąć nawet 500 zł.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ARKANA

Profesjonalna obsługa prawna firm i porady prawne dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama