reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Manewry

Jazda na zderzaku. Przepisy wkrótce się zmienią? Opinia.

Aktualizacja: 26.11.2020

Popularny grzech motoryzacyjny? To bez wątpienia jazda na zderzaku. Przepisy odnoszące się do niej już wkrótce... zaostrzą się. Jak bardzo? »

Który pas ma pierwszeństwo na rondzie?

Aktualizacja: 05.11.2020

Który pas ma pierwszeństwo na rondzie? To kwestia, którą poruszyliśmy w dzisiejszym materiale. Sprawdźcie jak nie spowodować kolizji. »

Kiedy jazda na suwak nie obowiązuje? Jest kilka przypadków

Aktualizacja: 05.11.2020

Kiedy jazda na suwak nie obowiązuje? To pytanie, które postawiliśmy przed dzisiejszym materiałem. Sprawdźmy o jakich przypadkach mowa. »

Holowanie pojazdu: przepisy określają jego zasady.

Aktualizacja: 15.10.2020

Prawo reguluje sytuację na drodze. Odnosi się też do takich terminów jak holowanie pojazdu. Przepisy określają jak powinni zachować się kierowcy. »

Skręt w prawo a piesi. Czy mają pierwszeństwo?

Aktualizacja: 02.10.2020

Choć piesi i kierowcy co do zasady funkcjonują w dwóch różnych przestrzeniach, powierzchnia drogi i chodnika często spotyka się ze sobą. Co wtedy? Dziś omówimy taki przypadek jak skręt w prawo a piesi. Kto ma pierwszeństwo? »

Czy autobus wyjeżdżający z przystanku ma pierwszeństwo?

Aktualizacja: 15.09.2020

Jak powinien zachować się kierowca w sytuacji, w której dojeżdża do przystanku i widzi autobus próbujący włączyć się do ruchu? O tym właśnie opowiemy dziś. Postaramy się omówić wszystkie możliwe przypadki. »

Wyprzedzanie na pasach: co mówią o nim przepisy?

Aktualizacja: 02.09.2020

Piesi nie mają szans w starciu z samochodem. Dlatego dla ustawodawcy szczególnie ważne było chronienie tych miejsc, w których pojazdy spotykają się z przechodniami. Co przepisy mówią na temat wyprzedzania na pasach? Sprawdziliśmy. »

Wyprzedzanie na trzeciego. Co na to przepisy?

Aktualizacja: 27.08.2020

Na drogach można obserwować całe spektrum niebezpiecznych manewrów wykonywanych przez kierowców. Jednym z najbardziej rażących jest jednak wyprzedzanie na trzeciego. Na czym polega i czemu jest niezgodne z przepisami? Wyjaśniamy. »

Wyprzedzanie rowerzysty: kiedy jest dozwolone a kiedy nie?

Aktualizacja: 27.08.2020

W Polsce zapanowała prawdziwa moda na rowery! A to oznacza, że jednośladów pozbawionych silnika jest coraz więcej na drogach. W efekcie kierowcy powinni wiedzieć jak wygląda bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty. »

Omijanie a wymijanie - jaka jest różnica?

Aktualizacja: 26.08.2020

Czy wiesz co różni omijanie a wymijanie? Bardzo wielu kierowców w Polsce niestety nie rozróżnia tych pojęć. Wyjaśnimy je zatem żeby raz na zawsze rozwiać wątpliwości. »

Wyprzedzanie z prawej strony. Kiedy jest dozwolone, a kiedy zabronione?

Aktualizacja: 25.08.2020

Wyprzedzanie jest manewrem polegającym na mijaniu pojazdu jadącego w tym samym kierunku. Czy ma znaczenie stroną, którą wyprzedzamy? Oczywiście. A więc czy można wykonać wyprzedzanie z prawej strony? Pod pewnymi warunkami tak. »

Przejazd kolejowy z zaporami: czy trzeba się zatrzymać?

Aktualizacja: 25.08.2020

Od kilku lat bardzo dużo mówi się o wypadkach na przejazdach kolejowych. Dziś zatem mamy zasadnicze pytanie. Co powinien zrobić kierowca gdy widzi przejazd kolejowy z zaporami? Czy trzeba się zatrzymać? Odpowiedź jest jedna - oczywiście, że tak! »

Omijanie, wymijanie, wyprzedzanie, czyli podstawowe manewry na drodze

Aktualizacja: 24.08.2020

Każdy z manewrów wykonywanych na drodze ma swoją nazwę. Co one oznaczają i jak prawidłowo się posługiwać pojęciami znanymi w prawie? Dziś zajmiemy się podstawą, czyli omijaniem, wymijaniem i wyprzedzaniem. »

Nakaz jazdy a kierunkowskaz - co mówią przepisy?

Aktualizacja: 19.08.2020

Znaki nakazu pokazują kierowcy kierunek, w którym może się poruszać. Skoro zatem prowadzący nie otrzymuje możliwości wyboru, powinien wrzucić kierunkowskaz do zasygnalizowania manewru? Choć związek między nakazem jazdy a kierunkowskazem jest mało oczywisty, nadal występuje! »

Pierwszeństwo pieszych przed przejściem. Nowelizacja przepisów 2020.

Aktualizacja: 01.07.2020

1 lipca 2020 roku miał być ważną datą dla zmotoryzowanych w Polsce. To tego dnia w życie powinny wejść zmiany przepisów dotyczących m.in. pierwszeństwa pieszych przed przejściem. Czy wejdą? Nie i nie bardzo wiadomo kiedy nowelizacja zacznie obowiązywać. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Ofiara

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama