| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Nowe pozycje w taryfikatorze punktów karnych od 2017 r.

Nowe pozycje w taryfikatorze punktów karnych od 2017 r.

Od stycznia 2017 r. pojawią się nowe pozycje w taryfikatorze punktów karnych. Zmienią się również zasady redukcji punktów - nie będzie możliwości redukcji 6 punktów karnych raz na pół roku. Co w zamian?

Dlatego też aby poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach, w Kodeksie Ruchu Drogowego i samym taryfikatorze, pojawiło się kilkanaście zmian, które jeszcze bardziej będą dyscyplinować kierowców. Mowa tutaj przede wszystkim o zapobieganiu wypadków z udziałem pieszych czy samych kolizji na skrzyżowaniach.

Zobacz też: Najważniejsze zmiany przepisów dla kierowców w 2017 r.

Od 2017 r. zmiany w sposobie redukcji punktów karnych?

Na koniec, krótko przypomnimy jedynie, że w 2017 roku, zmiany dotkną również możliwości redukcji punktów karnych. Do tej pory, co 6 miesięcy, kierowca mógł udać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, i odbyć stosowne szkolenie, które eliminowało z jego stanu punktowego 6 „oczek”. Teraz ma się to zmienić, bowiem po przekroczeniu 24 punktów, policjant nie będzie zabierał kierowcy prawa jazdy, ale poprzez starostę skieruje na kurs doszkalający. Następnie jeśli w ciągu 2 lat ponownie popełni ponad trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo drogowe, wtedy też traci uprawnienia.

Wszystko da się załatwić nowelizacją prawa i karaniem, a firmy takie jak Autotesto są po to, aby edukować, kulturalnie zachowywać się na drogach i poruszać się bezpiecznymi samochodami.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »