| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Zmiany w taryfikatorze punktów karnych od 2017 r.?

Zmiany w taryfikatorze punktów karnych od 2017 r.?

Według doniesień MSWiA od stycznia 2017 r. zmieni się taryfikator punktów karnych. Za niektóre przewinienia liczba przyznawanych punktów wzrośnie o 100%, będzie też można w niektórych przypadkach sumować przyznawane punkty.

Zmiany w taryfikatorze punktów karnych od 2017 r.?

Zgodnie z planami przedstawionymi przez wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego od stycznia 2017 r. planowane jest m.in. przyznawanie punktów karnych za wykroczenia, za które do tej pory nie były przyznawane punkty karne. Przykładowo - 5 punktów karnych będzie groziło kierowcom za jazdę po chodniku, czy za wyprzedzanie z niewłaściwej strony.

Zobacz też: Aktualny taryfikator punktów karnych 2016 r.

Ponadto, w przypadku niektórych wykroczeń planowane jest zwiększenie przyznawanej liczby punktów karnych o 100%. Jak dowiadujemy się w ministerstwie - "Za nielegalne parkowanie na "kopercie" obecnie kierowca dostaje pięć punktów karnych. Po zmianach ma być ich siedem, a za spowodowanie stłuczki na drodze wewnętrznej - sześć. Projekt przewiduje większe kary także za: niezapięcie pasów bezpieczeństwa (jest 2, będzie 4), brak kasku (jest 2, będzie 4), niezatrzymanie się przed znakiem "Stop" (jest 1, będzie 2)."

Źródło: PAP, MSWiA

Zobacz też: Taryfikator mandatów 2016

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »