| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Zapomnij o mandatach za trzymanie telefonu komórkowego w czasie jazdy. Nowy gadżet dla kierowców jest już dostępny w Polsce

Zapomnij o mandatach za trzymanie telefonu komórkowego w czasie jazdy. Nowy gadżet dla kierowców jest już dostępny w Polsce

Dla kierowców, którzy używają telefonów komórkowych trzymając je w ręku w czasie jazdy przewidziany jest mandat karny. TomTom ma w ofercie nowy gadżet, który pomoże uniknąć mandatu i podniesie poziom bezpieczeństwa.

Zaprezentowane w lipcu nowe uchwyty dla smartfonów TomTom Car Kit z zestawem głośnomówiącym są już dostępne w Polsce. Paleta produktów dedykowanych smartfonom została jednocześnie rozszerzona o uchwyty bez zestawu głośnomówiącego, pozwalające mocować telefon na przedniej szybie albo kratce wentylacyjnej deski rozdzielczej samochodu.

Najważniejszą cechą uchwytów Car Kit wyposażonych w zestaw głośnomówiący jest zaawansowany system redukowania szumów tła i odgłosów, zarówno dla dzwoniącego jak i kierowcy. Urządzenie zapewnia najwyższą jakość dźwięku i pozwala prowadzić głośne i wyraźne rozmowy telefoniczne oraz korzystać z nawigacji bez konieczności użycia rąk. TomTom Hands Free Car Kit jest dostępny w dwóch wersjach, dla iPhone i kompatybilnych z micro USB smartfonów na platformie Android.

Zobacz też: Jakie wykroczenia popełniają kierowcy w zimie?

Uniwersalne uchwyty bez zestawu głośnomówiącego są dostępne w wersji z możliwością mocowania wyłącznie na kratce wentylacyjnej oraz wersji z dwojakim systemem mocowania. Taki system umożliwia rozmieszczenie telefonu na przedniej szybie lub desce rozdzielczej. Uchwyt ten został dodatkowo wyposażony w szybką ładowarkę micro USB pasującą do smartfonów z Androidem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie tomtom.com.

Ceny i dostępność

TomTom Hands Free dla iPhone oraz innych smartfonów z zestawem głośnomówiącym jest dostępny w wybranych sklepach sprzedaży detalicznej a także na stronie www.tomtom.com\smartphone. Cena uchwytu to 429 PLN.

TomTom Hands Free Car Kit dla iPhone w zestawie z nawigacyjną aplikacją TomTom jest do nabycia w cenie 629 PLN.

Zobacz też: Co grozi za używanie telefonu podczas jazdy?

Uchwyt mocujący z ładowarką dla smartfonów z systemem Android kosztuje 199 PLN.

Uchwyt do mocowania telefonu na kratce wentylacyjnej jest do nabycia w cenie 109 PLN.

Źródło: TomTom

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Waldemar Żuchowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »