reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Ciekawostki > Czy maseczka w samochodzie jest obowiązkowa? Kolejna zmiana

Czy maseczka w samochodzie jest obowiązkowa? Kolejna zmiana

Maseczka w samochodzie nadal jest obowiązkowa? Rządzący po raz kolejny zmieni obostrzenia w tej kwestii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć.

Kto musi mieć maseczkę w samochodzie?

W wyniku uderzenia drugiej fali epidemii rząd 10 października 2020 roku wprowadził obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Jednocześnie wprowadzony został też inny obowiązek. Maseczka w samochodzie osobowym stała się obligatoryjna wtedy, gdy w kabinie podróżowały osoby, które nie prowadzą wspólnego gospodarstwa domowego. 16 października 2020 roku pojawiło nowe rozporządzenie. Co ono zmienia? Kto musi mieć maseczkę w samochodzie? Teraz już tak naprawdę nikt. Maseczka podczas jazdy autem przestała być obowiązkowa nawet w przypadku, w którym kierowca nie podróżuje wyłącznie z rodziną.

Zobacz również: Maseczka w samochodzie: obowiązek powrócił? Co z mandatami?

Wymazany został zapis mówiący o obowiązku noszenia maseczki w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie.

Maseczka w samochodzie albo mandat? Już nie...

Brak obowiązku noszenia maseczki w samochodzie (bez względu na to ilu jest pasażerów i kim oni są dla siebie) oznacza, że policja nie może już dłużej karać tego wykroczenia. Skutek? Ani kierowca, ani podróżujący nie muszą obawiać się 500-złotowego mandatu.

Maseczka w samochodzie osobowym - skąd zmiana?

Zmiana jest dość zaskakująca. Szczególnie że została wprowadzona po zaledwie kilku dniach. Z czego może wynikać? Raczej nie ze zmiany sytuacji epidemiologicznej, a bardziej realnego spojrzenia na kwestię. Funkcjonariusze musieliby tak naprawdę zatrzymywać każdy pojazd, w którym jedzie więcej niż jedna osoba i legitymować podróżujących. Tylko w ten sposób byliby w stanie wykazać uchybienia i zacząć karać uczestników ruchu drogowego. A to scenariusz raczej mało prawdopodobny. Rząd postanowił zatem - jak można podejrzewać - zrezygnować z martwego zapisu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama