| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Ciekawostki > Co grozi za jazdę z uszkodzoną szybą?

Co grozi za jazdę z uszkodzoną szybą?

W okresie zimowym, kiedy drogi posypywane są solą lub piaskiem rośnie ryzyko trwałego uszkodzenia szyb w samochodzie. Jakie są konsekwencje jazdy z uszkodzoną szybą?

Jeżeli na szybie pojawią się niewielkie pęknięcia czy odpryski – udajmy się do serwisu. Pozostawienie drobnego uszkodzenia bez naprawy grozi jego powiększeniem i poważnymi konsekwencjami w przypadku kontroli drogowej. Policjant, który zauważy uszkodzoną szybę, może wystawić nam mndat, a nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. Jeśli drobne uszkodzenie zamieni się w duże pęknięcie, będziemy musieli ponieść znacznie wyższe koszty związane z wymianą szyby. Niewielkie odpryski, poprzez różnicę temperatur powstającą  m.in. w trakcie wychłodzenia i gwałtownego ogrzewania auta, mogą przerodzić się w pęknięcia, które będą niemożliwe do naprawienia.

Lepszym i z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zapobieganie takim sytuacjom zawczasu. Tego zdania jest również Sebastian Mikulski, ekspert z firmy NordGlass: „W sezonie zimowym w naszych serwisach wzrasta ilość aut z bardzo poważnymi uszkodzeniami przedniej szyby, które kwalifikują szybę już tylko do wymiany. Wiele tych uszkodzeń powstało przez zaniedbanie - początkowo niewielkiego - odprysku. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka usterka pod wpływem zmiany temperatury, czy też znacznej różnicy temperatur między kabiną pojazdu, a powietrzem na zewnątrz samochodu, może bardzo szybko przerodzić się w poważne pęknięcie. Można temu zaradzić naprawiając szybę, zanim jeszcze uszkodzenie stanie się poważne. W serwisach NordGlass naprawiamy szyby, w których defekt jest nie większy niż 5-złotowa moneta, czyli jego średnica nie przekracza 24mm, oraz gdy usterka znajduje się przynajmniej 10cm od krawędzi szyby. Pamiętajmy, że koszt naprawy szyby to tylko 140 zł, co stanowi często ułamek kosztu ewentualnej późniejszej wymiany” – tłumaczy fachowiec. Naprawa przywraca szybie jej wartości użytkowe, zabezpiecza przed powiększeniem uszkodzenia i jest objęta gwarancją.

Zobacz też: Co grozi za jadę autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?

NordGlass na przekór zimie

Trudne warunki atmosferyczne podczas sezonu zimowego są uciążliwe dla kierowców i stanowią realne zagrożenie dla użytkowników pojazdów. „Pamiętajmy, że szyby - pozostające w dobrym stanie - stanowią jeden z istotnych elementów tzw. bezpieczeństwa pasywnego samochodu. Przy zimowej aurze, gdy zmrok zapada szybciej, a drogi są śliskie dobra widoczność jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo. Dlatego warto wykorzystać dostępne środki, które pomogą poprawić nasz komfort prowadzenia pojazdu w okresie zimowym. Z naszej sieci korzysta rocznie ponad 100 000 klientów, do których dyspozycji jesteśmy 6 dni w tygodniu i przez 312 dni w roku. Nasz profesjonalizm i doświadczenie doceniło większość firm ubezpieczeniowych w Polsce rekomendując na co dzień swoim klientom nasze usługi. Obsługujemy kompleksowo floty samochodowe i leasingowe. Jesteśmy obecni na polskim rynku naprawy i wymiany szyb od ponad 20 lat. Przez ten czas zdobyliśmy w branży silną pozycję lidera, a zdobyte doświadczenia pozwalają nam na wyznaczanie standardów jakości i solidności” – mówi Artur Więckowski z firmy NordGlass.

Zobacz też: Czy odblaski dla dzieci są obowiązkowe?

W każdym serwise firmy NordGlass na terenie całej Polski możemy wymienić wycieraczki, naprawić szybę lub dokonać hydrofobizacji. Warto zaznaczyć, że firma udziela bezterminowej gwarancji na świadczone usługi.

Źródło: NordGlass Sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »